En Son!

6/recent/ticker-posts

Bankocu Elazığ At Yarışı Tahminleri

Bankocu Elazığ At Yarışı Tahminleri

Elazığ yarışlarında banko yazmayı sevmiyorum. Aklımız her daim sürpriz bitecek diye çalıştığı için diğer ayaklarda gereksiz atlar yazıyoruz. Bu sebepten bugün bankosuz kupon yapacağım.

İlk ayakta son yarışında Ferit Yardımcı'nın bilerek getirmediğini gördüğüm Kafkas Rüzgarı bu kez kazanmak için koşabilir. Bugün bindiği her atla şansı olan Menderes Avşar'la koşan Turabi de artık kazanması gerekenlerden. Geçen senenin sonunda bu mesafede bu jokeyiyle üç yarış kazanan Dallıcalı da son ikinciliğinden sonra ihmale gelmeyecek atlar arasında yer alıyor. Yine de bu ayak çok karışık olduğundan ben kapamayı uygun gördüm. 

İkinci ayağın üç at arasında geçmesini bekliyorum. Son iki koşusunda ikinci olan ve Bolt Runner'ın arkasından ikinci olurken bugünkü jokeyi Vedat Kızmaz'ın bindiği Fırst Chance ağır kilosu olmasına rağmen benim favorim. İlk defa bu mesafede koşacak olan Saalih son birinciliğinde adeta rakipleriyle arasında köy kurdu. Böyle bir form yakalamışken tekrar kazanmak isteyebilirler. Son olarak da bu ayakta Kebnekajse'ye şans tanıyacağım. Gözüm Kaldı'nın anneden kardeşi olduğundan uzun mesafede daha iyi koşmasını beklediğimi söyleyebilirim. 

Üçüncü ayakta ben starttan çıktığı gibi liderliği alacak olan Ataştacus'un son ana kadar arkadan gelecek olan atlara direnip birincilik için mücadelenin içinde kalacağına inanıyorum. Bu koşuda ondan liderliği alabilecek bir at olmadığından kendi temposunda koşup viraj dönülür dönülmez farkı biraz açıp avantaj almaya çalışacaktır. 

Son birinciliğinde bizim deyişimizle tutarak kazanan Dorugüzel'in çalışmalarını incelediğimde formunu aynen koruduğunu gördüm. Rakip olarak da son yarışında yine kazanan Hayat Nur'la Elazığ'da bir yarış gören Jekfer'i yazacağım.

Beşinci ayakta ilk iki koşusu çok parlak olan Arviş'in yanına bir at yazmak istiyorum. Yabancı olan babası dikkatimi çeken Nahhat'ın babadan kardeşlerine baktığımda biri İstanbul'da koşmuş öbürü de Elazığ'da. İstanbul'daki kardeşi beşincilikte kalmış ama Elazığ'daki kardeşi Blagay çok iyi bir yarış kazanmış. Bu yüzden ikisini yazıp geçiyorum.

Son ayakta gördüğüm kadarıyla buraya iki at koyan Mustafa Ergin ve Kayhan Ergin yarışı hedef yapmış. Ben Malta Şahini ve Tirebolu'yu ilk olarak işaretlemekle beraber küçük kuponlarda yeterli olacağını söyleyebilirim. Yorum Gönderme

0 Yorumlar