En Son!

6/recent/ticker-posts

10 Şubat Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri


BARTH BOY // PETER PANS DREAM: Barth Boy, grup içerisinde iyi orjiniyle dikkat çekiyor. İstanbul iç pistindeki çalışmaları da oldukça tatminkar. Daha evvelinde buradaki en ciddi rakibi Peter Pans Dream'i de gerisinde bırakmıştı.  Bugün de dengi grupta, kalite jokeyiyle ön plana çıkıyor. İstanbul çim pistinde başladığı kariyerine Bursa'da devam eden ve de katıldığı üç yarıştan iki birincilik çıkaran Peter Pans Dream, bu yarış öncesi Erhan Yavuz idaresinde gerçekleştirdiği çalışmalarında iyi dereceler çıkardı. Dinçlikle etkili olabilir. 


PETROCELLI // HORASAN: Açık 2 Ayasofya ve de Açık 3 Zühtü Erişen koşularının galibi Mandarin ile ana baba bir kardeş olan Petrocelli, kum pistteki üç yarışının ikisini kazanırken birinde ikinci oldu. Mesafenin yeniden kısalmış olmasıyla şansı artmış durumda. Koşunun önde gelen bir diğer ismi ise Horasan. Çarçıra, Çar Brusk ile anadan ve de Davutbey ile ana baba bir kardeş olan safkan Bursa'da gerçekleştirdiği son çalışmasındaki 400 metre 23-35 rahat derecesiyle oldukça iyi durumda olduğunu gösteriyor. Çimde daha etkili olmasını beklesem de kum pist performansı yabana atılmayacak derecede iyi olan Horasan bu koşuda Petrocelli ile birlikte küçük kuponlarda yeterli olacaktır. 


ÇAĞIRAN: Grup 1 Çanakkale Zaferi galibi Ertürk, Grup 1 Niğbolu, Grup 1 İstiklal Savaşı koşularından ikincilikler çıkaran Oğlumege ve de katıldığı 10 yarışın beşini kazanan Transit ile anadan kardeş olan Çağıran, şimdiye kadar üstün bir performans sergileyemese de dört yaşlılığında daha da farklılaşmasını bekliyorum. 1000 metrelik çalışmasındaki 28-1.08 çalışarak dereceli galobu da yeşil ışık yakan safkan ön planda değerlendirilmeyi hak ediyor. 


KASALINA: Uzun mesafenin etkili ismi Kasalina, 1900 metre çim pistte üç yarış kazanmıştı. Kısrak maidenden ise kum pistte çıkmıştı. Her açıdan bu gruptan daha iyi olduğunu düşündüğüm Kasalina, en ciddi rakibi Run For The Sun'a nazaran 6 kiloluk da bir avantaja sahip. Ayrıca İstanbul iç pistindeki 25-1.02-1.15 rahat ve de 23-48 rahat çalışmalarıyla da form durumunun çok iyi olduğunu gösteriyor. Orjin bakımından kum piste çok yatkın bulduğum ve de bunu maidenden çıkarken gösteren Kasalina'dan birincilik bekliyor ve de banko öneriyorum. 


KARA HİSAR: Start aldığı son beş yarışın üçünü kazanan ve de ilgilileri tarafından koşu seçilerek koşturulan Kara Hisar, son birinciliğini elde ettiği İbrahim Halil Ketme ile piste çıkacak. Koşunun tempo bakımından da işine geleceğine düşündüğüm safkan, jokeyi ile birlikte gerçekleştirdiği son iki galobunda elde ettiği derecelerle ön planda değerlendirilmesi gerektiğini gösteriyor. 

GÖLDEM: Son koşusuna anlam veremediğim Göldem, bir önceki koşusunda etkili rakiplerini gerisinde bırakmıştı ki evvelki sene çok daha güçlü rakipler arasında iyi yerlerde bitirmişti. Mustafa Çiçek kısrağı iyi tanıyor ve de hemcinsleri ile mücadele edecek olması şansını katlıyor. 

Herkese bol şans dilerim. 

Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

2.3.
2.1 // 3.5
2.4.5.1.3
3 KASALINA BANKO
2.3 // 4.1.6
4.7.1.2.6.8

25.2 TL // 126 TL


Yorum Gönderme

0 Yorumlar