En Son!

6/recent/ticker-posts

Teoman 01 Bursa At Yarışı TahminleriTeoman 01 Bursa At Yarışı Tahminleri

Günün ilk ayağında yarış gören Harputlu bu defa kendisini yakından tanıyan pilotu Kadir Tokaçoğlu'nun binmiş olması ve gidişatın da lehine işleyeceğini düşünmemden ötürü favorim. Son koşusunda startta 8 boy oyalanmasına rağmen tabelanın dibinde bitirirken dikkatimi çeken ve çalışmalarında da beğenimi kazanan Tamerlano bu koşuda ön sıralardan önermek istediğim ikinci safkan. 

İkinci ayak, günün en zorlu yarışlarından biri olacak. Birbirine denk ve formda safkanların zevkli mücadelesinden çıkacak olan sonucu ben de merakla bekliyorum. Buradaki atların birbirine eşit güçte olmasından ötürü AGF oranları yanıltıcı olabilir. Yani aslında kazanma ihtimali yüksek bir at yarış severler tarafından daha az değerlendirilip gerilere düşebilir. Bu yüzden bu ayakta kazanacak olan hiçbir at benim için sürpriz niteli taşımıyor. 

Vermiş olduğu iki aylık arayı çok iyi değerlendiren ve bunu çalışmalarına da yansıtan Sümelhan, anneden Ontuğ ile kardeş olmasının yanı sıra başarılı jokey Murat Gündüzeli'nin de tercihi ile ön plana çıkıyor. Ben günün bankosu olarak bu tayı önermek istiyorum. İstanbul'da zevkli mücadelelerini izlediğimiz iki jokey ve iki at; Özcan Yıldırım, Halis Karataş; Storm Girl, Kınalı Kuzu. Bence bu iki kısrağın dışına çıkmaz. 

Form durumunu yakından takip ettiğim ve sahadan irtibatta olduğum dostlarımın da iyi durumda olduğunu söylediği Casanova bir kez daha birinciliğe yakın duruyor. Sonlarda yapacağı etkili ataklarla Kobater buradan ters bir sonuç çıkarabilir. Ben bu ayağı da bu iki atla geçeceğim. 

Antonov kazanırken boyun farkıyla gerisinde kalan ve bu kez Mehmet Kaya'nın bineceği Headway çime de yatkın olan pedigrisi ile ön plana çıkıyor. Ki zaten daha önce bu pistte iyi yarışlarına şahit olmuştuk. Foto finiş çizgisi önünde kaybettiği yarışta toparlandığının sinyallerini veren ve mesafe ve pisti çok iyi koşan Toprakhan ikinci atım. Mesafe biraz kısalmış olsa da iyi durumu ile Gölcüklü, altıncılığı tabela dibi olan Besterek ve üçüncülük elde ettiği jokeyinin tekrar tercihlediği Skorer öncelikli olarak değerlendirilebilir. Yorum Gönderme

0 Yorumlar