UĞURHAN: Kariyerine İstanbul'da başlayan ve de şimdiye dek koştuğu altı koşuda bir kez birinci olup üç defa da tabela yapan Uğurhan, bir buçuk aydır koşmuyor. Safkanın galoplarına baktığımızda iyi bir hazırlık sürecinden geçtiğini ve de İstanbul iç pistindeki 1200 metrelik çalışmasında 24-1.03-1.17 rahat ve de 800 metrelik çalışmasında da 24-48 rahat yaptığını görüyoruz. Safkan bu şartlar altında grupta ön plana çıkıyor. 

ANGELCAN: Anası Meleğimcan, şampiyon atlardan Cankardeşlerle ana baba bir kardeş olan Angelcan, ilk koşusunda çimde etkisiz kaldıktan sonra bir süre geri çekildi. Bu koşudan önce de bir defa kısa iş görünüyor. Can ekürisi iyi at hazırlayan bir ekip ve de bu tayın galoplarını saklamış olabilirler. Bu sebepten ekürisi ile birlikte iyi orjini göz önünde bulundurulup ilk sıradan değerlendirilmesinde fayda var. 

RUDRA // BÖLÜKBEY // KARAÇETİN: İlk koşusunu kazandıktan sonra biraz sıkıntıları baş gösteren ve de iki buçuk ay pistlerden uzak kalan Rudra, sonraki süreçte de istenildiği gibi koşamadı. Kocaeli'ne geldikten sonra bir defa kısa vadeli yarışta mücadele etti ve de ardından kazanmasını bildi. Kazandığı koşu Rudra'nın ilk uzun yarışıydı. Bugün mesafe de 100 metre uzadı. Daha da işine gelecektir. Bölükbey, gruptaki istikrar sahibi atlardan biri. Koştuğu altı yarışta beş kere tabelaya girip bunlardan birini kazandı. Son koşusunda da buradaki Sardur'a burunla geçildi. Çalışmalarına İstanbul'da devam eden safkan Ayhan Kurşun farkıyla ön sıralarda yer almalı. Karaçetin ise Zabalam, Bertaaraf ve de Engür gibi atların anadan kardeşi. İyi ellerde ve de Bursa'da hazırlanıyor. Üstüne üstlük Şubat ayında üç yarış kazanan formda jokey Gökhan Gökçe ile koşuyor. 


BAVİREŞ // CELAL BABA // STAR FORCE: Bavireş, İstanbul'da iyi hazırlanmış. Özellikle 1200 metrelik çalışmasındaki 24-1.03-1.17 çok rahat ve de 800 metrede 24-49 çok rahat şeklindeki çalışmaları safkanın form durumunu görmemize yetiyor. Grup da müsait. Celal Baba ise yarışın gidişatından en iyi biçimde istifade etmesini beklediğim safkan konumunda. Star Force açık yarış ikinciliğinden sonra yine güçlü rakipler içinde dördüncü oldu. O da form bakımından çok iyi durumda. 


ADALI ÖZLEM // VARNA // ÖZMAHİDE: Yıldızhan ekürisi son günlerin en formda ekürisi denilebilir. Bu sene 11 kere koşulara katılıp 6 birincilik çıkardılar. Akın Sözen de iki kere atlarına binip ikisini de kazandı. Bu da bende Adalı Özlem'i favori durumuna yükseltiyor. Varna ise jokeyi Sinan Özen'le yaptığı 600 metrelik çalışmasındaki 28-42 çok rahat ve de istikrarlı görüntüsünün yanında son ikinciliği ile en sert rakip durumunda. Özmahide'nin anası Nezaret, uzun kumda başarılı bir at olan Alpdemir ile ana baba bir kardeş ve de kum pistin başarılı atlarından olup grup 2 kazanan Alpyürek'le anadan kardeş. Bu da onu potansiyel bir tehlike yapıyor.

ERGİNSOY: Dört boy geç başladığı yarıştan birincilik çıkardıktan sonra yine kalabalık grupta koşan ve de benzer grupta üçüncü olan Erginsoy, evvelki sene İzmir'de daha sert rakipler içinde çok daha iyi sonuçlar almıştı. Hazırlıkları tatminkar görünen safkan bu defa kazandığı jokey olan Gökhan Bektaş'la tam da sevdiği mesafede bir kere daha koşacak olup güven vermesiyle günün bankosudur.Herkese bol şans dilerim. 


Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

1.5.9.4 // 6.2
2.8.6.9.5
1.3.2 // 4.6.10
3.5.1
1.8.6
13 ERGİNSOY BANKO

37.8 TL // 113.4 TL