En Son!

6/recent/ticker-posts

TEOMAN 01 AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Bugün Bursa'da iki bankolu cazip bir program var. Bu iki banko üzerine bütçemiz dahilinde oyunlar yaparak şansımızı deneyebiliriz. 


Karapanter Grup 3 İzmir Vali Koşusu'nda startta 6 boy oyalanmasına rağmen ekürisi Saadın Gücü kazanırken Ağapersen'e baş farkıyla geçilerek üçüncülükte kalan safkan Alptuğhan, Demirciefe, Yeşil Yol ve Metal Fırtınası'nı gerisinde bıraktı. Özellikle yarışın son metrelerinde mükemmel bir görüntüsü vardı. O güne kıyasla alt grupta start alacak olmasıyla günün ilk bankosudur.

Siverek Diyarı safkanın kaybettiği son iki yarışında da jokeyinin hatasına kurban gitti. Son ikinciliğinin ardından Murat Gündüzeli son 100 metrede teşviklerine cevap alamadığını belirttiği bir açıklama yaptı ama yarışsever açısından tatmin edici olmadı. 1200 - 1400 metre arasında bu tip gruplarda geçilmesi zor bir isim olduğunu düşünüyor ve günün ikinci bankosu olarak düşünüyorum. 

Bir üst grupta katıldığı Şartlı 5 mücadelede iyi rakipler arasında güzel bir dördüncülük alan Gobaklı, bugüne dek katıldığı dokuz koşunun dördünü kazanırken hiç tabeladan düşmeyen Usbey ve Adana'da elde ettiği ikinciliğin ardından yeniden Urfa'ya getirilen ve buradaki en iyi üç yaşlılardan biri olan Smiling Baby program dahilinde kazanmasını beklediğim isimler. Ben bugün ilk ayakta start alan Gobaklı'nın rakiplerine üstünlük sağlayarak koşudan birincilikle ayrılmasını bekliyorum. Son startında bir çok stili rakibine göre harika bir koşu çıkardı. Bugün önde pek rahatsız edecek bir rakibinin olmaması ve son 800/54 galobuyla bankom. Usbey'in kötü koşması halinde ekürilerden özellikle Benazir Kız devreye girecektir. Smiling Baby'nin yanına rakip önermemin sebebi ise uzayan mesafede farklı koşmasını beklediğim safkanların olması. Eğer Smiling Baby kendi yarışını yapabilirse sahadan galibiyetle ayrılması işten bile değil aksi durumda koşu karışacaktır.

Küçük çatı oyunumun üzerine kendi tuttuklarınızı yazabilirsiniz veya ilk ayakta risk almayı yersiz buluyorsanız alternatif teklerimden birini değerlendirebilirsiniz. Herkese bol şans dilerim.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar