Son kazandığı koşusunda oldukça sürpriz durumdayken banko olarak önerdiğim Perfect Runner o gün için beni yanıltmamış ve de yüzümü güldürmüştü. Bugün yarış da tam onun istediği gibi süratli geçeceğe benziyor. Ayrıca Mehmet Kaya yine safkana binmiş ve de galoplarında yaptığı 1000 metre 25-1.02 rahat dereceli işi de çok tatminkar görünüyor. Calliente devamlı üst gruplarla mücadele eden ve de iyi yerlerde bitiren bir at. En son olarak Halis Karataş'la koşup dördüncü olmuştu. Onun evvelinde de Gökhan Gökçe'yle son dönemin en iyi yükselişi yapan atı My Pride'ın arkasından ikinci olmuştu. Bugünkü rakipleri ve de yarışın gidişatı tam istediği gibi olacağa benziyor olup en şanslı safkanlar arasında gösterilebilir. Buradaki hafif kilolu atlar arasında benim ilgimi çeken isim Have A Nice Trip, başarılı binicisi ve de bomboş kilosuyla koşu içerisinde şans bulacaktır. 

Günün ikinci ayağı istikrarsız safkanların buluşmasına sahne olacak. Bunlar arasında en dikkat çekici isim ise Cihantayım. Gökhan Kocakaya ile koşacak olan safkan 600 metrelik çalışmasındaki 26-40 hafif çalışarak ve de 1000 metrelik çalışmasındaki 26-1.11 rahat dereceli galoplarıyla iyi durumda olduğunu gösteriyor. Bu safkanın çimde ve de uzun mesafede daha başarılı olmasını beklesem de bugün kazanabilecek durumdaki atlar arasında başı çektiğini de söyleyebilirim.

Günün üçüncü ayağına geçecek olursak grubun tecrübeli isimlerinden olup bu kez Özcan Yıldırım nezaretinde koşacak olan Glabella'nın ön plana çıktığını söyleyebilirim. Kısrak son beş koşusunda da kısa vadeli mücadelelerde sahneye çıktı ve de hepsinde tabelaya girdi. Ayrıca şimdiye kadar hiç tabeladan düşmemekle birlikte iki kere de kazandı. 600 metrelik çalışmasındaki 25-37 ve de 1200 metrelik çalışmasındaki 26-1.03-1.15 hafif çalışarak işi de umut veriyor.

Günün önemli koşularından olan dördüncü ayakta Kızılhan ve Romeo gibi safkanlar önde yahut ön tarafa yakın gidecek isimler. Çaltepe ve de Oğuzboylu da geride olacak. Benim beklediğim muhtemel sıralama Kızılhan-Romeo-Oğuzboylu- Çaltepe şeklinde. Son viraja dek bu şekilde gelinir gibi. Sonlarda Kızılhan mücadeleden düşer ve de Romeo aldığı liderliği son metreye dek korumaya çalışır. Üstüne üstlük ben bu defa Çaltepe'den rövanşı alabileceğine inanıyorum. 600 metrelik çalışmasındaki 26-40 rahat şeklindeki derecesi de bunu gösteriyor. 

Geldik bankomuza. Uzun zaman sonra pistlere dönüp kısa süre içinde toparlanıp yarış kazanan ve de son iki yarışında sert rakipler arasında koşarken her iki koşusundan da az farklarla ikincilik çıkaran White Heart Lane, bugün tam mesafesinde ve de iyi hazırlıklarla koşacak. Grup içerisinde My Royal Sun ve İndian Most gibi iki sert rakibi var ancak bunlardan formda olan My Royal Sun 1200 metrede White Heart Lane kadar iyi değil. İndian Most, mesafeyi iyi koşsa da sert tempoda koşulacak yarışta nefes yönünden etkilenebilir. Bu sebepten ben son koşusunda da beğendiğim White Heart Lane'i banko yazacağım. 

Günün son ayağında yine birbirinden ters atlar bir arada koşacak. Bunlar arasında iyi orjinli olsa da bugüne dek o kadar iyi yarışlar yapamayan ama zaman zaman ters rakiplerini gerisinde bırakmayı başaran Günışığı'nı ilk sıradan değerlendireceğim. Aprantisi de beğendiğim isimlerden biri. Safkanın çalışmaları da olumlu. İstikrarsız grupta ağırlığını hissettirecektir. 

Herkese bol şans diliyorum. 


Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

5.1.7
1.4.6.5 // 3.7.8.2
4.2.3 // 1
4.3.1
2 WHITE HEART LANE BANKO
3.5.7.9.1.8

45.36 TL // 120.96 TL