Bankocu İzmir At Yarışı Tahminleri

Üst üste dört birincilik alırken benzer gruplarda zorlanmadan kazanan Kırtoprak daha sonrasında kaliteli atların arasında sönük yarışla yaptı. Şimdi kendi denk rakiplerinin arasına dönmüş olmasıyla benim favorim olacak. 

Palermo ile El Fuego'nun arkasından üçüncü olurken dikkatimi çeken Pettit Blue o gün bana mesafe istiyorum der gibiydi. Bugün 1900 metrede koşacak ve rakiplerine baktığımda gözüme sadece iki at çarptı; Warm Blooded ve Karşıyaka Rüzgarı. Bence bu üç at yazılarak bu ayak geçilebilir. Üç ay sonra esas jokeyi olan Kadir Tokaçoğlu'yla buluşan ve en son da onunla kazanan Eyvah Uzun Mehmet'in koşularına baktığımızda daha kaliteli atlar yarıştığını görüyoruz. Bazen bekleyebilen ve bazen de önde kaçabilen bu atın bugün her halükarda diğer atlara gücünü hissettirip birincilik için en büyük aday olduğunu göstereceğini düşünüyorum.

Bu gruptan çok daha iyi bir at olan Write To Ellie, Nene Hatun Koşusu'ndan sonra Ankara'da bir yarış görüp yeniden İzmir'e geldi. Rakipleri arasında da Kalimita, Son Vurgun, Demirsema ve West Side var. Bunlar arasından daha hiç yarış kazanamamış olsa da Kalimita'nın en önemli rakip olduğunu düşünüyorum. Bu at uzun mesafede çok iyi yarışlar yapıyor ve bugün de bu koşu istediği gibi süratlenecek. 

Beşinci ayakta ben iki atı diğerlerinden ayırdım. Bunlardan ilki Kaderinoğlu, Tolga Yıldız'la 1800 metrede Gur Khan'ın arkasından ikinci olduğu gün not almıştım. O gün mükemmel bir yarış yaptı ve bu defa daha da iyi koşacaktır. Burada bir de Ditmass Drive'a dikkat çekmek istiyorum. İstanbul'dan beridir takip ediyorum ve bu defa daha önce dördüncü olduğu jokeyi sürprizi seven Nevzat Avcı'yla koşacak. Yarışta küçük kuponlara yazılması gereken bomba at ise Running Thunder, Koşucu, Angel Fly gibi atların anneden kardeşi olan Divine Force olmalı. 

Ildır Beyi'nin kazandığı yarışta çok iyi bir sprintle orta kulvardan gelerek üçüncülüğü kurtaran Dymaxion o gün Fair Mont, Çarçıra, Right Or Wrong gibi atları geçti. Bugün böyle uygun bir grupta kazanmasını bekliyor ve banko öneriyorum. Bu mesafede çok iyi koşan Fairy Fast yarış görmüş olmasıyla en ciddi rakip konumunda. Koşunun bombası ise uzun zamandır kötü koşan Gözüyılmaz'dan gelebilir. Bankocu İzmir At Yarışı Tahminleri

5.7.8.11.10.9.4
6.8.4
1.2.9.3
1.7 // 5.2.3
4.9.10 // 6.3.5
1 DYMAXION BANKO 

30.24 TL 151.20 TL