Teoman 01 İstanbul At Yarışı Tahminleri

İdman pistinde beğenimi kazanmalarının yanı sıra orjin olarak da ön plana çıkan Kobayashi Cankılıç ve Scar To Scar günün ilk maiden mücadelesinde öncelikli olarak değerlendirilmesi gereken taylardır. Kobayashi'nin babası Dream Ahead çok güçlü bir safkan. Türkiye'de koşan yavrularından Godolphin'e ait olan Silent Attack, Topkapı Koşusu'nda ikinci olmuş bir at ve İzmir'de koşan Pedaliza da sorunlarına rağmen bence çok başarılı bir isim. Zaten anneden kardeşi olan Write To Ellie farklı ellerde olsa şu anda bulunduğu konumun çok çok üstünde olurdu. Sık koşturulmasından ötürü klasının çok altında kaldı. Cankılıç ise iç pistte yaptığı çalışmada hayran kaldığım bir tay. Aynı zamanda annesi çok iyi bir kan hattının temsilcisi. Ben bu iki taya ilave olarak dünya çapında atçılık yapan Kurt Ekürisi adına koşacak olan Scar To Scar'ın çok iyi bir yere geleceğini düşünüyorum. Bunun bir tay yarışı olduğunu unutmamak gerekiyor bu yüzden kendimizi sağlama almak adına birkaç ilavemiz olacak ama ben bu üçünü çok beğendim. Belki bugün sonuncu olacaklar ama gerçek kumaşlarını sahaya yansıttıklarında isimlerini çok sık duyacağız. Elbette bunu farazi bir şekilde söylüyorum. At yarışları her sonuca açıktır. Yani kötü koşmalarını beklemesem de ihtimaller dahilinde olduğunu bilmemiz gerekiyor.

İkinci koşuda, bir yarış gören My Dear Son'ın kazanacağını düşünüyorum. Son koşusunda verdiği uzun aradan ötürü mesafe kısa da olsa nefes sorunu yaşadı ancak bu kez bir sonraki yarıştan kaydını sildirip burayı tercih etmiş olmasının yanı sıra daha önce dört defa kazandığı jokeyi Akın Sözen ile rakiplerine nefes aldırmayıp çıktığı gibi bitirmesini bekliyorum. Eğer My Dear Son beklediğim yarışı yapamazsa bu ayakta diğer tüm safkanların kazanma şansını eşit gördüğümü söylemek istiyorum. Farklı bir kurgu yapacak olanlar veya çatı kuponumun üstüne kendi düşüncelerini ilave etmeyi planlayanlar ben ya tek ya hepsi şeklinde değerlendirsinler. 


Dördüncü koşuda ise idman pistinde çok beğendiğim Keremtosh, kaliteli eküri adına koşan Corcovado ve Özcan Yıldırım'ın tercih ettiği Shahbandar sizlere yine ilk sıralardan tavsiyelerim olacak. 

Sait Akson ve Gazi Koşularının ardından iki haftalık bir istirahat süreci geçiren Depository, çok müsait bir grupta start alacak olmasından ötürü bankom.