1. KOŞU TAY ANALİZLERİ

9 Temmuz İstanbul 4. Koşu Tay AnalizleriCORCOVADO: Anne kardeşi Luxante yarış yaşamına Aracı Ekürisi'nde başlamış ancak üç koşu sonra el değiştirmiş ve henüz galibiyet yüzü görmemiştir. Bella Steps ise Aracı formasıyla yalnızca bir kez piste çıktıktan sonra satılmış ve Bursa'da çim pistte bir yarış kazanmıştır. Toruk Macto'nun şu ana dek dört tayı koştu ve sadece bir tayı tabelaya girebildi ancak Türkiye'nin en başarılı ekürilerinden biri olan Aracıların kendi aygırlarına çektikleri bu safkanı kendi adlarına koşturuyor olmalarından ötürü beklentilerinin olduğu söylenebilir. 

ÇETOBEYAnnesi March Madness kariyer açısından parlak bir kısrak değildi ve bu da koşacak olan ilk tayı fakat yakın akrabalarına göz attığımız zaman iyi isimlere rastlıyoruz. Örnek verecek olursak; Zeev, Transition ve Fast Break'i sayabiliriz. Zeev Niyazi Polatyar galibi ve Gazi dördüncüsüdür. Transition uzun mesafeli kum pist koşularında oldukça başarılı bir safkandır. Aynı şekilde Fast Break de kum pistte etkili olan bir at. Tüm bu safkanların ortak özelliği ise uzun mesafeye çok yatkın olmaları. Anne kardeşlerinden Caminando, annelik döneminde Gazi üçüncüsü Cooger'ı, Kenyona ise Ankara'dan tanıdığımız Amigra'yı vermiştir. 


KEREMTOSH: Anne kardeşi Dilşarbey kum pistte birçok Kısa Vade yarışın birincilik hanesine adını yazdırmıştır.


KETOHAN: İzmir kum pistinde kısa mesafede başarılı yapan Yıldırımşah ile anneden kardeştir. Kaneko Mountain Cat tayı olan Khanka uzun mesafede çim pistte birincilikler elde etmiştir.


OBRA REİS: Anne kardeşlerinin parlak bir kariyeri olmasa da Victory Gallop - Shining Steel'in tek temsilcisi olan Kalesh'in start aldığı on iki koşuda dört birincilik aldığını söylemek mümkün. 


SABIRSIZ: Cardio Dancer, Life İs A Breeze ve Doctors Dancer ile anneden kardeştir. 

SHAHBANDAR: Safkanın anne kardeşi Honey Rider ilk startından ikincilikle ayrıldıktan sonra katıldığı koşuda tabela dışı kalmış ve daha sonra uzun bir aranın ardından Nene Hatun Koşusu'na iştirak etse de başarılı olamamıştır. Anne kardeşi İjmaly 300.000 GNS'e satın alınmış bir tay olmakla beraber İngiltere'de Class 2 koşu galibidir. 

İNCİ BONCUK: Koşan anne kardeşleri pek başarılı olamasa da annesi Hızelin Kızı'nın Gazi Şampiyonu Hızel Beyi ile anneden kardeş olduğunu unutmamak lazım. 

MY HOPE: Üç grup koşu galibi Warrior Girl ve start aldığı koşuların sekizini kazanan klas safkan Yalpagan ile anneden kardeştir. Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.