Yarış Hayatı Riskli Atlar


Yarış hayatı riskli atlarla ilgili olarak birçok soru alıyoruz. Türkiye Jokey Kulübü genel hükümleri uyarınca bir yarış atının katıldığı son yirmi yarışta bir birincilik ya da iki ikincilik yahut dört tabela yapması gerekiyor. Daha açık yazmamız gerekirse iştirak ettiği son yirmi koşuda hiç kazanamayan bir atın koşu hayatının sürmesi için en az iki ikincilik veya dört kez tabela yapması gerekiyor. Bu şartı sağlamayan yarış atlarının ahır tahsisi iptal edilir ve koşulara kaydı yapılmaz. 

BURSA

PİANİSTİN KIZI: Şimdiye kadar on bir kez start alan ve sadece bir kez tabelada yer bulan kısrağın kalan dokuz koşusunda en az üç kez tabelaya girmesi veya iki ikincilik elde etmesi gerekiyor. 

BERKEBEY: Katıldığı toplam yirmi beş yarışta üç tabela bir de birincilik yaptı. Son yedi yarış hakkı bulunuyor. Eğer bu koşusunda ikinci olursa bu sayı on yediye çıkacak. Ancak kalan koşularında üç tabela veya bir ikincilik elde etmesi de yetiyor. 

İSTANBUL 


BAY ARES: Start aldığı on dört yarışta sadece iki kez tabela içerisinde yer alabildi. Kalan altı yarışında en az iki tabela yapması lazım. 

SERAP SULTAN: On üç yarışta iki defa tabelaya girebilen maiden kısrağın da yedi yarış hakkında iki tabela yapması şart. 

TOPRAK GELİN: Koşu içerisinde durumu en kritik safkan olduğunu söyleyebiliriz. Yarış hayatının son iki koşusu ve bir tabela ihtiyacı var. Fakat bu safkan bugün tabelaya girse dahi iki olan yarış hakkı üçe çıkıyor yani ilgilileri bugün en az tabela için koşacak ve en iyi yerde bitirmeye çalışacaklardır. 

SADO BY DADO: Bugüne değin totalde on sekiz kez koştu ve hiç kazanamasa da beş defa tabela yapabildi. Eğer bu yarışında tabelaya girerse kalan altı yarış hakkını dokuza yükseltmesi mümkün olacak. 

KUMCAMET: On altı yarışa iştirak etti ve dört defa tabelada kendisine yer bulabildi. Şu anda son beş yarış hakkı kalmış durumda. Eğer bu koşuda tabela yapabilirse bu sayıyı koruyabilecek. Safkanın şansını devam ettirmesi için sürekli tabelanın en iyi yerlerini hedefleyeceğini söylemek mümkün. 

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.