Dün Bursa yarışlarındaki kuponumuz tutmasına rağmen sürprizde yazdığımız hiçbir at kazanamadı. Haliyle altılı da az ikramiye verdi. Bugünkü Kocaeli yarışları ise dünün tam tersi olarak çok para verecek gibi duruyor. İkinci ayakta koşacak olan Double Steel hem tam mesafesinde koşuyor hem de hazırlıkları çok güzel. Küçük kupon yapanlar tek atabilirler. Birkaç gün evvel Özcan Yıldırım'la koşup beşinci olan Özbilgin bu defa daha iyi tanıyan Kadir Tokaçoğlu ile yarışa katılacak. Rakipler de çok denk duruyor; hal böyle olunca kazanması da normal olur. 

Herkese bol şans dilerim. 

Stormbell son koşusunda kısa mesafede kazandığında çok iyi göründü. Uzun mesafe yarışlarında da iyi olduğunu biliyoruz. Koşudaki en formda at da o gibi duruyor. Bir anda yükselen bir anda düşüşe geçen Warrior Lady için de uygun şartlar oluşmuş durumda. Bu ayak biraz zor ve karmaşık diyebiliriz aslında. İkinci ayağa baktığımızda Çermi Khan'ın ağır kilolu olmasına karşın bir tane ciddi rakibi var gibi duruyor o da Kurtellerin atı olan ve ağır gruplarda yarış gören Urla Destanı. Bana kalırsa bu ayakta ikisini yazarak rahat izleyebiliriz. Üçüncü ayakta da yine kilosu diğer atlara göre daha fazla olsa da Harmandalı hem çok iyi hazırlandı hem de tam istediği gibi bir yarış olacak. Önde kaçacak olan Yaylalı ile iyi sprinti olan Latina Girl'ü de eklersek yine kolay bir yarış olacak bizim için. Gümbürgümbür yine koşuda açık ara favori olacak ama bana kalırsa bu mesafede biraz zorlayacak rakipleri var. Mesela formu yüksek olan Mert Adam ve kaliteli atlardan Gözyaşı Gecesi Gümbürgümbür'e zor anlar yaşatabilirler. Üst gruplarda da başarılı olan İrfan riski alınabilir ve banko yazılabilirdi ancak benim gözüme İstanbul'dan gelen Sonyağmur takıldı. Bu koşu hakkında çok düşündüm ve en sonunda bu karara vardım. İsteyen İrfan'ı tek yazabilir ama geniş oyunlarda tavsiyem Sonyağmur. Son ayakta sürpriz bir at gelebilir.  Eski formuna döndüğünü gördüğüm Dillere Destan buradaki favorim olsa da rakipleri çok dengesiz atlardan oluşuyor. Her an iyi bir yarış yapıp kazanabilecek sürpriz atlar var ve ben bunlara oyunumda yer verdim. Sıralamam şablonumdaki gibidir. Herkese bol şans diliyorum. 

İlk ayak ikinci sıradan önerilen 6 Warrior Lady koşmadığından ötürü Şubar bir basamak kaydırılıp normal bütçeli kupona alınmıştır. 

5.1.2.7.9.10 // 6.1
1.2
1.3.2
1.5.4
2 İRFAN // 1
2.1.3.5.4 // 8.11.14

32.40 TL 
138.24 TL