9 Temmuz İstanbul 1. Koşu Tay AnalizleriCANKILIÇ: Safkanın annesi AMAYA oldukça kalite isimlerin anneden kardeşi; bunlar arasında aygırlık yapan Argaeus ve anneliğinde Grup 3 galibi Miss Bebek'i veren Kayla başta sayılabilecek isimler. Ayrıca Açık 3 galibi olmakla beraber Grup 1 Dişi Tay Deneme Koşusu ikincisi olan Soylu, Grup 1 Gazi üçüncüsü ve Grup 2 Büyük Taarruz Koşusu galibi Cannon da yine Amaya'nın anne kardeşleri. Daijin - Sri Pekan temsilcisi olan Cankılıç, yarış hayatına Urfa'da başlayıp ardından İstanbul'a getirilen Cheat ile aynı hattan geldiğini söylemek mümkün. Kağıt üzerinde kalite bir tay ve yarış hayatının parlak olması beklenebilir.

GANANDA SOLO: Tam kardeşi Summer Pictures, İstanbul'da start aldığı kariyerinin ilk beş koşusunda biri Kısa Vade olmak üzere iki koşu kazanmıştır. 

KOBAYASHI: Babası Dream Ahead Avrupa'nın önde gelen isimlerinden biri olan Frankel ile start almış ve Goldikova'yı mağlup etmeyi başarmıştır. Ülkemizde bugüne dek start alan iki tayı mevcut. Bunlardan ilki Grup 2 Uluslararası Topkapı Koşusu'ndan ikincilikle ayrılan Godolphin tayı Silent Attack, diğeri ise İzmir'de zaman zaman başarılı yarışlar yapan Pedaliza. Anne kardeşi ise son dönemin parlayan kısrağı Write To Ellie. Bu tayın da kağıdı çok iyi denilebilir. 

LIONS ROSE: Anne kardeşleri Game Of Shadows ve First Empire hiç yarış kazanamamıştır. 

LORD OF DARKNESS: Anne kardeşi Golden Cash start aldığı sekiz koşuda yalnızca bir kez tabelaya girebilmiştir. Kaneko - Okawango temsilcisi olan Hanım Abla ise dokuz kez koşulara iştirak edip bir kere ikincilik almıştır. 

SCAR TO SCAR: Annesi Transatlantic Kurt Ekürisi'nin kalite safkanlarından Transacoustic ile tam kardeştir. Gazi Koşusu'na büyük favori olarak katılan Pershing de tıpkı bu tay gibi bir Scarface - Sri Pekan temsilcisidir. 

SUPER STAR: Safkanın anne kardeşlerine baktığımızda Ardalı ve Broken Jewel gibi kendi klasında iyi koşan atları görüyoruz. Scream To Scream - Desert Style eşleşmesinin ilk tayı ve Gazi Kupası Koşusu'nu kazanan Yalçın Harası adına koşacak.

THE GREATEST: Başarı aygır Scarface'in anne kardeşi olan safkanın yarış içerisinde orjin olarak öne çıkan isimler arasında olduğu söylenebilir. 

DAKOTA: Ankara'da koşan Ertuğrul ve Eyota ile anneden kardeştir. 


Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.