Beklediğim yarışlara az kaldı yeğenim. Duydum ki bazı yeğenlerim beni unutmuş artık adımı anmaz olmuş. Fırtına öncesi sessizlikteyim bu böyle biline. Düşmanlarım pusuda ben inzivadayım. Dayı nerelerdesin diye soran birkaç yeğenim var onlara cevap vermek istiyorum. Her gün bulduğum ikili, üçlü, altılı, beşlilerle kasayı dolduruyorum yeğenim yakında yapılacak olan yeni sezon yarışlarına tam kapasite girmek için uğraşıyorum. Geri sayım başladı yeğen haberin ola. Dayın zımba gibi; galoplarım tam, her gün bahislerde yemimi yiyorum. Etrafımda pervane olan ganyancılardan çok sıkıldım ama onlar da bensiz bir hiçler. Ben olmasam her akşam evlerine ekmek götürecek para bulamayacaklar. Taş konkende de kahvede rakibim kalmadı artık internetten poker öğreniyorum. Kaç kez Royal Flush yaptığımı ben de unuttum. İleride müthiş kurgularımı Kıbrıs'tan yollarsam şaşırmayasınız. Uzun lafın kısası yeğen: Korkma dayın ölmedi. 

Adana'daki yarışlarla ilgili birkaç görüşme yaptım yeğenim. Ne duyduysam kuponuma yazdım. En son göndermeden şöyle bir baktım ve dedim ki iğne deliği bile yok kesin tutar bu kupon. Kendime olan güvenim düşmanlarımı hasetinden çatlatıyor. Onlar da benim kadar yarışlara hakim olsalardı eminim onların da güveni böyle olurdu. Benim müthiş altılı bilgim etrafıma hem yeğenlerimi hem de düşmanlarımı topluyor. Kıskanılmak ve sevilmek doğamda var. Hayatım başarılarla dolu yeğenim. Okulun en zeki öğrencisi bendim, en güzel kızlar peşimde çöl bedevisi gibi dolanıyordu, en çok parayı hep ben kazandım. Bu yüzden çakmak cebimde hep bir nazar boncuğum vardır. 

Müthiş kurgumda tek olmadığı gözünden kaçmamıştır yeğenim artık onu da sen bulacaksın ve verdiğim atlarla parayı cebine koyacaksın. Cüzdanım dolu diyorsan da tutmuş kuponumu gönül rahatlığıyla oynayacaksın. 

1-5-4
5-1-3-2
4-5-2
1-3-2-5-6
8-7-4-10-1
8-6-4

162 TL