Baba Atlı geçen koşusunda ağır kilosuyla başarılı olamadı. Bugün Ahmet Çelik'in yine bindiğini görüyoruz. Diğer rakipleriyle de kilosu denk. Sezar son koşusunda beğenimi kazandı zaten Akın Sözen'in Kırım Beyi yerine ona binmesi de memnun kaldığını gösteriyor. Üstelik o günkü mesafe de uzundu bugün daha iyi koştuğu kısa mesafede çok şanslı. 

İkinci ayak Maiden koşu ve epey karışık görünüyor. Razvan ilk yarışında fazla sıkılmadı bugün Deniz Yıldız da binmiş. Çok farklı koşacaktır. Biraz arası var ama Fleta da bu rakipler arasında ön planda tutulmalı. Ankara'da güzel yarışlarını izlemiştik. 

Satış koşularında ne olacağı pek kestirilemiyor. Handikap puanlarına çok aldanmamalı. Ben yine de bu ayakta The Mentalist ile My Heart'ın kalite bakımından öteki atlara göre çok önde olduğunu düşünüyorum. Birkaç da sürpriz ilavesi yapacağım.

Yılmabaşar daha önce birçok kez geçtiği rakiplerinin arasında yine zorlanmadan kazanır. Bu yarış hakkında fazlaca kafa yormaya gerek duymuyorum. Zaten at yazalım deyince liste uzuyor. 

Beşinci ayakta yine istikrarı olmayan atlar topluluğu var. Çelekan ile Antepli Arif benim ilk iki atım. Çelekan bu mesafede yaptığı yarışlarda çok iyi koştu Antepli Arif de Tuğbey'in arkasından ikincilik aldığında harikaydı. Yine de bu ayağı sağlama almak adına beş at yazmak lazım.

Tabelanın içinde dolanıp dolanıp kasasına paraları götüren bu sırada da yarış severleri defalarca yakan Tarsus Beyazı istese bu grupta çok kolay kazanır ama aklımda hep soru işaretleri var. Her şeye rağmen Halis Karataş binmiş diyerek alternatif tek yazabiliriz. 

2.7 // 3.8.1
11.8.13.12.9 // 14.15.5
1.2 // 9.3
8 YILMABAŞAR BANKO
4.2.8.3.6
13 TARSUS BEYAZI // 6.1

6 TL 
144 TL