SPEEDY GUNNER Geçen ay çok koşu görmesine rağmen son üç koşusundan iki ikincilik bir defa üçüncülük çıkartan safkanın bu koşuda şansının çok şanslı olacaktır.  Önde AKINŞAH numarayı zorlayacak fakat DOWN TOWN'da starttan düzgün çıktığı takdirde Akınşah'ı yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Bu sene bu pistte karşılaşan üç safkanın bir yarışını hatırlarsak tam da anlattığım gibi olmuştu. Yarışı hızlandıran Akınşah-Down Town ikilisinin olduğu yarışta Akınşah 5. Down Town ise 8.'likte kalmıştı. Aynı koşudan ikinci olarak ayrılan SPEEDY GUNNER'dı. Viraj dönülür dönülmez en azından Akınşah'ın ensesine yapışırsa inatçı yapısıyla koşuyu kazanabilir. Alternatif tek olarak öneriyorum.

KOMET Bu sene sık koşmasına rağmen burada ki rakiplerinden daha etkili performans ortaya koyan safkan burada en şanslı isimdir. Son yarışını bugünkü koşu mesafesinde uzak ara kazanırken iki haftalık dinlenme sürecin de ise dereceli galopları ile göz doldur. Dört gün önce 27.8//1.11 rahat ve dün sabah ise 14.5 çok rahat işi ile kilo avantajını da yanına eklersek uygun rakipleri yanında günün bankosudur..

KİNG SERKAN İlk yarışını kazandıktan sonra 3 aylık ara sonrası ilk koşusun da ikinci olup, ikinci startın da 6 boy startta kalmasına rağmen düzlük üzerinde çok etkili gelerek 1 boy farkla üçüncülükte kalmıştı. Son startın da ise A3 koşuda daha sert rakipler ile start almış, rakiplerinin beş buçuk boy gerisinde bitirdi ama bu yarış için yeterli olabilecek performansı gösterdiğini düşünüyorum. Günün sürprizini gerçekleştirebilir.