Bankocu İzmir At Yarışı Tahmini

İlk yarışında hiç zorlanmadan kazanan Lazpacı'nın 28 // 1.11 Rahat ve 26 // 40 Rahat işleriyle gireceği bu koşudan galibiyetle ayrılması normal bir sonuç olacaktır. Günün bankosu olarak öneriyorum. İkinci ayak bugünün en zor mücadelesi olacak. 23 // 35 Rahat çalışmasında çok beğendiğim ve son kazandığı yarışta neredeyse bu grubun aynısını geçen Babi sizlere ilk sıradan önereceğim at. İki yarıştır oldukça ilgimi çeken performanslar sergileyen Sideli, ikinci olduğu yarışta buradaki rakiplerinden Red Eye, Selçukoğlu, Oğlum Melih, Long Way, Young Bound ve Olive King'i geçerken çok rahattı. Devam eden formuyla koşunun ikinci şanslı ismidir. Kum pistte çok daha iyi koşacağını düşündüğüm Tınasoğlu, kendisiyle sürekli ilgilenen jokeyi Sinan Özen'in de binmiş olmasıyla favorim. Çalışmalarında 23.8 Rahat, 23 // 36 Çalışarak şeklinde bir tay için iyi sayılabilecek dereceler çıkartan Şahinkardeşler ve benim en sevdiğim jokeylerden biri olan Mustafa Çiçek'in tercih ettiği Undaunted For küçük kuponlar için yeterli olacaktır. 

Dördüncü ayakta uzun mesafeli bir çim yarışı olacak ve benim tercihim ise son iki yarışını da kazanan Hergele ile kazandığı yarışta çok daha iyi rakiplerini geride bırakan Tibet ve de son yarışında jokeyini düşüren Zaman Yolcusu'ndan yana olacak. 

Beşinci ayak yine denk dişi atların yarışı var. Burada kaliteli Warrior Girl sürpriz bir sonuç alabilir. Hazırlıklarında fazla sıkılmamış ve sürprizi seven jokeyi Onur Öztürk biniyor. Kaç yarıştır favori koşan ama bir türlü kazanamayan Çarçıra ile çok iyi bir sprinter olan Kızımaslı öncelikli rakiplerdir. 

Son ayakta son İstanbul koşusunda aldığı ikincilikten sonra jokeyi Hışman Çizik'in de tekrar binmek için İzmir'e gelmiş olmasıyla Asi Kırtay alternatif tekim olacak. Aynı şekilde son yarışlarını beğendiğim Pexuss ile kazanarak moral bulan Nurlutaç rakipleridir.