En Son!

6/recent/ticker-posts

26 Ocak Adana Gazete Tahminleri


Selim Pusat İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. Koşu Denk güçteki safkanlarin mücadelesine sahne olacak koşuda önce çıkan isimler son yarısında aradan sonra kalitesini gösteren Borantay bu yarış için daha iddialı olacaktır. Güzel birincilikler ardından kv gruplarda yorulan 2 yaşlılığında inatçı yapısı ile dikkat çeken Victory Flight arayı iyi değerlendirmiş gibi gözüküyor yarının şanslı bir başka ismi olarak da dikkat çekiyor. Kazandığı Orhan Meker ile dikkat çeken Babadoğan son grup 3 mücadelesinde de 6. Olurken bu gruba yetecek seviyede performansa sahip olduğunu gösterdi. Koşu bu isimlerden sekerse kimin kazanacağını kestirmek zor.

2. Koşu Gerek çalışmaları ile gerek idman pistindeki görüntüsü ile ne kadar hazır olduğunu gösteren isim rahat kazanacağının sinyallerini veriyor. Tabela dibinde bitirdiği yarışlara bakıldığı takdirde hep inatçı ve kaliteli erkek Arap atlarınin arkasında kalan bu isim uygun grupta rahat bir birincilik elde edecektir. 4. Oldugu koşuda Babaural Çağacar Ozilhan arkası 4. Elde eden prenses bu tip önemli isimlerin 2 saniye gerisinde yarısı tamamladı. Golden King, Güneydoğulu Baykoc ve Eseralp arkası 6. olan Helintay o gün yine 1. İle arasında 2 saniye var idi. Yarış içerisinde bir aksilik yaşamaz ise birçok kafa tuttuğu erkek at ile gücünü tam olarak ortaya Helintay'i gölgede bırakacak bir isim görmüyorum. Ayrıca Annesi Rahmetli Ömer Kaya ile G3 Cahide Koşusu galibi Helintay anne kan hattının hakkını bu koşu ile vereceğine inanıyorum ve günün en sağlam bankosu olarak öneriyorum.

3. Koşu Uzun uzadıya Amankaya'dan bahsetmeye gerek yok daha once bircok kaliteli ismigeride bırakan Amankaya şüphesiz bu yarışın en büyük favorisi konumunda yarışın yükünü çekecek olan daha önce sadece bir kere geçilmiş olan Mavildalga ise bu denli önemli bir mücadeleye ilk defa girecek gibi yanına at gelene kadar hiçbir teşvikte bulunmayan jokeyi yanına birisi yaklasinda Mavidalga'nin da inatçligi ile teşvikler tadından yenmez oluyor. Ben bu iki isim arasında ayrım yapamıyorum zira birisi yarışın yukunu önde çekip diğeri ise sprint ile ona yetişmeye çalışacak.

4. Koşu Son yarısı izlenirse Marvelous'un ortada bir başka atın bir başka ata yaptığı foul nedeniyle etkileniyor ve birden onu kapanıyor hafif içe doğru kayıp tekrar arttırma peşine düşen jokeyi nin bu sefer de onu kapanınca daha da içe almak zorunda kalıyor. Geçen yarış dur kalk dur kalk ile boğulup yine de arttırıp gelerek ikincilik elde eden Marvelous'un bu yarışta kazanmasını düşünüyorum. Blaze To Win kazandığı yarışta favori olarak verdiğim isim kapalı gözlük sevdasından vazgeçilince rahat bir nefes aldı favorinin en büyük rakibi olacaktır.

5. Koşu Aradan sonra zor da olsa koparlanan Raci Ahmet Çelik ile iki kere start alıp kazanamayan ama çok inatçı yapısı ile dikkat çeken Korik zaman zaman iyi yarışlar çıkaran Gülenyuz ve daha önceki sorunları nedeniyle geri planda kazanan yavaş yavaş toplanan Aksakal bu koşu için yeterli olacaktır.

6. Koşu Bu grupta koşacak atlar hakkında yorum yapmak gerçekten çok zor birçoğu kapalı kutu kimi iyi pedigreye sahip olmasına rağmen bekleneni verememiş isimler. Karaheves Doha Nicanor İsmihan ve Temel Reis on plana çıkan isimler bunlardan sekerse kimin kazanacağını kestirmek güç.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar