En Son!

6/recent/ticker-posts

Selim Pusat İstanbul At Yarışı Tahminleri


Şahinter bu gruptaki rakiplerinden bazılarını daha önce de geçmişti. Üst üste gelen yarışlarından sonra yorgunlukla yakın ara üçüncü olup geri alındı. Yakın zamanda ağabeyini kaybeden Mehmet Kaya'ya da moral olacak bir birincilik diye düşünüyorum. Benim görüşüm bugün kazanmaya çok yakın olduğu yönünde. 

İstikrarsız atların satışının yapılacağı maiden yarışta geçtiğimiz haftalarda kulağıma fısıldanan ama beklenildiği gibi koşmayan Uluçınar favorim. Sürekli tabelada ya da tabela yakınında dolanan Örümcekbey'le son güzel ikinciliğinden sonra Akgündüz en yakın rakipler. Ben yine de ayrımsız sekiz atı kuponumda değerlendireceğim. 

İlk kez uzun mesafede koşacak olan Win Star Win bence farklı bir performansla piste çıkacak. Kısa mesafede zaten çok da beğenemedim. Karataşlı Champ Lion ve yine uzun mesafede iyi  koşmasını beklediğim Depository rakipleridir. 

Koşularında bir türlü istikrar sağlayamasa da Yiğiter formsuz rakiplerinin içinde bir adım öne çıkıyor. Life Time da kalitesini koşabilirse burada tehlikeli olabilecek bir isim. Geçmişte yaptığı yarışlar göz önüne alındığında İzmir'den gelen aprantisiyle Gürmanağa da dikkate alınmalıdır. 

Kaizbert yavrusu olan Durden'in ne zaman ne yapacağı kestirilemiyor; çok güvendiğinizde ortada yokken tutmadığınızda gelip kazanıyor. Mesafenin uzamış olması da bugün işine gelecektir ve iyi yarışlarından birini yapıp birincilik kapışmasına dahil olacaktır. En yakın ve en ciddi rakibi de tekrar form tutan Kınalı Kuzu olur. Aslına bakarsanız bu ayak bu iki atla geçilebilir ve zayıf bıraktığımız üçüncü ve dördüncü ayağa ilaveler olabilir. Ben tercihimi bu şekilde yaptım ancak aklına yatanlar o ayaklara tuttukları isimleri ekleyebilirler. 

Lovely Prens'e gelecek olursak bu safkan Victory İs Ours'un anneden kardeşidir. Aslında ilk çıktığı zamanlarda adı Gaziye anılıyordu ama daha sonraları beklendiği gibi koşmadı. Son dönemde ise tekrar yükselişe geçen formuyla bir nebze de olsa sahiplerinin yüzünü güldürmeye başladı. Gruba göz attığımızda rakiplerinin hem istikrarsız hem de formsuz olduğunu görüyoruz. Dördüncü olduğu yarışta da Duke Of Kent, Lira Lira, Yağızınoğlu gibi çok güçlü atların arkasında yer aldı. Geçtikleri de az atlar değiller. Bence bugün bir kere daha koşuyu kazanacaktır. Banko olarak yazabilirsiniz. 

1 ŞAHİNTER // 8-9-11-4-5
12-6-2-5-8-10-16-14
2-5-4
2-4-1
6-1 // 2-4-3
8 LOVELY PRENS BANKO

8.64 TL 129.60 TL Yorum Gönderme

0 Yorumlar