En Son!

6/recent/ticker-posts

İstanbul At Yarışı Sonuçları

Dalgalandım da Duruldum

Yeğenim dün meyhanedeydim. Daha kapıdan girdiğimde ''Dalgalandım da duruldum. Koştum ardından yoruldum'' çalıyordu. O an bir anlam veremesem de bir iki tek attıktan sonra ağzımdan ertesi günkü bombalarımı almaya çalışan uyanıklar bana ''Eee Dayı yarın tekin var mı bakalım, biraz da at konuşalım'' dediler. Ben de onlara hiç düşünmeden Mavi Dalga'yı banko verdim yeğen. Onun rakipleri de arkasından hep bu türküyü söylüyorlar zaten. 

Bu kadarla bitmez yeğen; Dayı'nın bir de demir gibi bankosu var. Karataş'la Marvelous Iron'dan şov bekliyorum haberin ola. Onu geçebilecek tek atın Lion King olduğunu bilsem de riski seven yapımla tevziyeye doğru ilerlemeye devam ediyorum. 
7 Temmuz İstanbul At Yarışı Sonuçları


Dokuz koşulu İstanbul at yarışı programının birinci etabı olan altı koşuluk bölümü tamamlandı. Birinci koşuda yaptığı etkili sprint ile rakiplerinden sıyrılarak bitiriş çizgisini rakiplerinden önde geçen My Sweet Lady % 5 AGF oranı ve jokeyi Gökhan Gökçe ile tatlı bir sürpriz gerçekleştirdi. Bu safkan yazarlarımız Teoman 01 ve Nalkapon'un kurgularında ön sıralardan yerini almıştı. İkinci koşuda Gökhan Gökçe yine sahnedeydi ve bu defa Gülsima ile son metrelere kadar dişe diş bir mücadeleye giriştiği Görünmez isimli atı burun farkı ile geçerek plase bir sonuca imza attı. Birinci altılının en güvenilen ismi olan After Party ise jokeyi Halis Karataş nezaretinde kolay bir birincilik elde etti. Dördüncü koşu birinci ayakta bu kez yazarımız Kara Kamçı'nın banko olarak önerdiği Borantay isimli safkan jokeyi Burak Averbak ile birincilik ipini göğüsleyen isim oldu. Safkan % 11 AGF oranı ile dördüncü at konumundaydı. Beşinci koşuda ise jokeyi Mustafa Çiçek ile Alfa isimli tay çok güçlü bir sprint atarak rakibi Helintay'ı fotoda mağlup ederek maidenden çıktı. Günün altıncı koşusu, birinci altılı ganyanın son ayağında ise beklenen oldu ve yarış severin tabiri ile günün kalesi olan Mavidalga birinciliklerine bir yenisini daha ekleyerek seriyi sürdürerek üst üste 18. galibiyetine jokeyi Tolga Yıldız ile uzandı. İlginçtir ki birinci altılı ganyanda tüm tahmincilerimiz beşte kaldı ve Nalkapon Dayı ile Kara Kamçı yattıkları ayaklarda sadece kazanan safkanlara yer vermemişlerdi. 

İkinci altılıda kalan ayaklarda ise Yazarımız Kara Kamçı'nın dördüncü teki olan Blaze To Win de yanıltmadı. Günün sonunda yazarımız Teoman 01'in İstanbul 2. altılı ganyan tahminleri başarı sağladı.Yorum Gönderme

0 Yorumlar