En Son!

6/recent/ticker-posts

ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ


Klasikleşen ve merakla beklenen tay analizlerimize İstanbul'da devam ediyoruz. Her zaman yinelemekte fayda gördüğümüz için bir kez daha hatırlatıyoruz: Yapılan yorum ve analizler günübirlik değil tayın yarış yaşamına ilişkindir. Bir safkan yarış hayatına kötü başlayıp ardından şampiyon da olabilir. Bu gerçeği unutmayalım.

İstanbul 1. Koşu Tay Analizleri

BEST STOP: Dede Me ile tam kardeş olan safkan Harputlu Gagkoş, Çilli Çocuk ve Rapidisimu ile de anneden kardeştir. Dede Me ikinci startında 1500 metre sentetik pistte maidene veda etmiş ve beş farklı ilde kum pistte toplam altı kez yarış kazanmıştır. Uzun mesafede başarılı olmasını beklediğimiz safkanın 1400 metre altında bugüne dek yarış kazanmış bir yakın akrabası bulunmuyor.

BIG DOLPHİN: Annesi Pudding hiç koşmamış bir kısrak olmasına karşın anneden Capucino, New Partner, Double Bonus ve Theskelo gibi kardeşleri bulunmaktadır. Bunlardan Capucino on dört kez start alıp on bir kez kazanmış ve hiç tabeladan düşmemiştir. Kubango, Titanic ve Kobater ise göze batan Kaneko - Royal Abjar eşleşmeleridir.

BURGONYA: Babası Fuisse orta mesafe atı; annesi ise hiç koşmamış. Çim pistte daha etkili olması beklenebilir. Sentetik performansı bizim için soru işareti.

CASH MONEY: Anne kardeşi Biotic orta ve uzun mesafe çim yarışlarında etkili oluyordu ancak Three Valleys tayları kısa mesafede pist ayırt etmeden iyi koşuyorlar. Bu eşleşmenin veridiği ilk tay.

FLOATING HEART: Annesi Lady Çuard'ın kısa mesafede etkili olabildiği bir yarışı yok. Victory Gallop'un Cossack Guard'dan verdiği ilk tay Shaylee İstanbul'da 2000 metrede maidene veda etti.

ÖZÜN: Urfa'da 1300-1400 arasında dört kez kazanan Priştineli ile anneden kardeştir. Cuvee'nin Sea Hero'dan verdiği taylar ise Sidra ve Balarısı'dır. Bunlardan Balarısı çim pistte G3 kazanmıştır. Pist ayırt etmemesini beklediğimiz bir tay.

SHARP KNIFE: Babası Bodemeister Triple Crown'ın iki ayağını oluşturan Kentucky Derbi ve Preakness Stakes'te ikincilikler elde etmiştir. Annesi ise iki kez Stakes koşu kazanmış süratli bir kısraktır. Anne ve babadan sürat ve dayanıklılık aldığına inandığımız safkan ülkemiz pistlerine uyum sağlaması halinde özellikle kum pistte çok başarılı olacaktır.

BALADİNE: Hem yakın akrabalarına hem de Sri Pekan - My Volga Boatman eşleşmelerine baktığımızda özellikle orta ve uzun mesafe çim koşularında göreceğimiz bir tay olduğunu söylemek kum pisti de yadırgamayacağının altını çizmek mümkün.

GREEN GULLET: Tam kardeşi Green Gage Diyarbakır pistine 1700-1900 metre arası yarışlarda üç kez kazanmıştır. Annesi Gaviotta başarılı bir yarış hayatı geçirmese de tam kardeşi Kosovar İstanbul kum pistinde 1400 -1900 metre arasında beş koşu galibidir. Green Gönen - Galetto eşleşmeleri mesafe ve pist ayırt etmeyen safkanlar veriyor.

LAGUNA SUNRISE: Henüz başarı sağlamış bir anne kardeşi olmasa da kan hattı bakımından iyi bir tay olduğunu söylemek mümkün.

SAFİR KIZ: Anne kardeşleri İkizdeniz ve Beyoğlum orta ve uzun mesafede iyi koşsalar da Victory Gallop - A.P.INDY eşleşmesinden Blue Moonlight ve Thats The Moment'in alındığını görüyoruz. Pist ve mesafe ayırt etmeden iyi koşmasını beklediğimiz taylar arasında.

STONEBRIDGE: Annesi Princess Özden kısa ve orta mesafe tercihleyen bir kısraktı. Counrty Reel'in Royal Abjar'dan verdiği taylar Çöl Aslanı üçüncü ve Triple Crown ise ilk yarışında maidene veda etti.Yorum Gönderme

0 Yorumlar