Son günlerde yazarlarımızın sosyal medya hesaplarına gelen yorumlar bizi üzmekle beraber sizi aydınlatma gereksinimi duymamıza sebebiyet verdi. 

Bilindiği üzere siteniz Sihirli Kantarma Eylül ayı sonlarına doğru yayın hayatına başladı ve kısa sürede çok yol kat ederek Türkiye'nin sayılı at yarışı siteleri arasında yerini aldı. Bizim gayret ve çabalarımız sizin ilgi ve teveccühünüz ile birleşince ortaya bu tablonun çıkması elbette kaçınılmazdı.


Şu anda siteniz Sihirli Kantarma Türkiye'deki tüm siteler arasında ilk 6.000'de ve günden güne gelişerek büyümeye devam ediyor. Bu ilerlemenin bazı çevrelerin dikkatini çekmesi ve bu kişilerin karalama kampanyası yürütmekle beraber yazarlarımızın paylaşımlarına yaptıkları yorumlarla onları demoralize etme çabası göstermeleri kaçınılmazdı. 


Yeri gelmişken siz değerli takipçilerimize sitemizin istatistiki bilgilerini de sunmak istiyoruz. 9 ay gibi kısa bir sürede Sihirli Kantarma'yı 4.555.186 farklı kişi ziyaret ederek 2.372.598 kez oturum açtılar ve 10.597.650 sayfa görüntülemesi gerçekleştirdiler. Aşağıda buna ilişkin bir tablo görmeniz de mümkün. 

Şimdi asıl cevap verilmesi gereken konuya dönmek istiyoruz: Sihirli Kantarma ücretli olacak mı? Sihirli Kantarma Ücretli Olacak Mı? 


Sitemizin kurucuları olan Kara Kamçı ve Gizli Eküri uzun yıllardır tahminlerini yarış severlere ücretsiz bir şekilde sosyal medya üzerinden ulaştırmaktadırlar. Daha önce emek hırsızı olduğu gerekçesiyle ayrıldıkları Ganyantime isimli sitede de uzun yıllar boyunca tahminlerini paylaştılar. Hatta Ganyantime isimli emek hırsızı siteye günde 50 kişi bile girmezken onu ulaşılması zor bir noktaya getirip bıraktılar. Ki o siteye girdikleri ilk gün paralı olmaması konusunda bir anlaşmaya da varmışlardı ve bu şartla desteklemişlerdi. Sitemizin kurulum aşamasında yer almasa da tahminleri ile her daim destek olan ve site üzerinde en az kurucuları kadar hak sahibi olan Teoman 01 de zaten böyle bir durumu onaylamayacağını defalarda profilinden dile getirdi. 

Sihirli Kantarma Yazarları Robin Hood Mu?


Geçtiğimiz günlerde yazarlarımızı taciz eden birkaç profilden gelen yorumlar aynen şu şekildeydi: Ücret yok, üyelik yok diyorsunuz. Bırakın sahtekarlığı yakında paralı siteye geçeceksiniz. Robin Hood musunuz siz?

Elbette biz Robin Hood değiliz ama hiç kimseden de bugüne dek bir beklenti içerisinde olmadık. Sitemiz üzerinde yer alan ve Google tarafından sağlanan reklamlar vasıtasıyla bir kazanç elde ediyoruz. Gördüğü reklam ilgisini çeken bir yarış sever eğer tıklarsa buradan sitemize bir kazanç aktarılıyor. Burada altını çizmemiz gereken durum ise; sırf destek amaçlı birden çok reklama tıklamanın ne size ne de bize fayda sağlaması. Günde ilginizi çeken bir reklama tıklamanız yeter de artar bile. Bu konudaki duyarlılığınız için teşekkür ederiz. 
Özet geçmek gerekirse; biz doğru bildiğimiz yoldan şaşmadan yürümeye devam ediyoruz. Elbette yolda karşımıza ayılar da çıkacak, köpekler de ama korkmadan ilerlemeye devam edeceğiz.

Sihirli Kantarma; yarış severin sitesi.