Dün Ankara yarışlarında Müslüm Çelik gerçekten bizim oyunumuzun sebebi oldu. İkinci ayakta kendi atlarına hediye ettiği yarışın ardından üçüncü ayakta az atlı o koşuda yol bulamayıp zor başardı. Eğer bu atlarla kazansaydı cazip bir ikramiye alabilirdik. 

İdman pistinde 22 // 35 yaparken hiç zorlanmadığını gözlemlediğim Aga Osman ilk koşusunda hem starttan geç çıktı hem de adaptasyon sorunu yaşadı. O gün için yarışı hep en geride takip etmesine rağmen ben düzlüğe çıkıldığı vakit aksiyon olarak çok beğendim. Bugün ekürisi ile birlikte bu yarışın favorisi olarak görüyor ve alternatif tek olarak öneriyorum. Çok süratli bir at olan Kevser Hanım eğer olur da yarış başlar başlamaz liderliği alabilirse buradan birincilik çıkarabilecek durumda. Yabancı orjinli Bennato, galoplarında çok beğendiğim Asil Efe ile Beceriklihan benim için bu koşuyu kapatmaya yeter. 


İkinci ayakta Arap atlarının yarışını izleme imkanımız olacak. Harika orjiniyle Bodrum Kalesi yarışlarında çok fazla beğenmesem de bu rakipler içinde ön plana çıktığını söylemem gerekiyor. Adana'da yarış kazanıp moral bulduktan sonra İstanbul'a gelen Kır Çelebi, kazandığı koşuda dikkatimi çeken Uçan Uçan, son yarışları çok iyi olan Hacıvat, önde çok süratli giden Bawepir ve en son olarak da sürpriz beklediğim Bredelal ile bu koşuyu kapatmayı planlıyorum. 

Üçüncü ayak bugün en zor yarış gibi duruyor. Hepsi de formsuz Arap atları toplanıp bu yarışa gelmişler. Ben bu ayakta takibimde olan Bünyan ile kazandığı üç yarıştan ikisi uzun mesafede olan Halenay ilk sıradan yazacağım. 

Dördüncü ayakta her ne kadar Gözyaşı Gecesi favori konumunda olsa da ben kuponuma koymayacağım. Son kazandığı yarışta geçtiği Metecik o gün Gökhan Kocakaya daha iyi binebilse kazanabilirdi. Hem de Metecik için çok uzun bir mesafeydi. Bugün böyle bir grupta her şey lehine olduğu için ilk olarak ona şans veriyorum. Çalışmalarında durumu çok iyi olan Rengül, iyi derecesi olan Derin Sultan ve de çok uzun arası olsa da çıktığı gibi bitirebilecek Thor rakiplerdir. 

Orjin bakımından incelediğimde Obiwan ve Queen Amidala gibi çok süratli atlarla kardeş olduğunu fark ettiğim Blue Lion son koşusunda da çok iyi koşmuş ve neredeyse kazanma derecesine ulaşmıştı. Bu defa hem Mustafa Çiçek'e olan güvenim hem de grubun çok uygun olmasından yola çıkarak günün alternatif teki olarak öneriyorum. Bu yarıştaki tek rakibinin de Urfa'dan geldikten sonra iyi bir hazırlık dönemi geçiren ve çim pistte çok iyi koşmasını umduğum Cheat olduğunu söyleyebilirim.

Son ayakta da iki ata şans tanıyacağım. Bunlardan birincisi Kepez Storm olacak. Hem kumda hem de çimde çok başarılı olan bu at iki defa Katsuya'ya geçildi ama bugün bu koşuda o yok. Ayrıca o gün çok gerilerde bekleyip olağanüstü bir sprint atarak üçüncü oldu. Günün ikinci alternatif teki de Kepez Storm'dur. Rakip olarak da bu yarışa dereceli galoplar yapıp hazırlanan Saadettin Boyraz'ın iyi tanıdığı ve çok daha iyi rakiplerle koşup başarılı olan Dekor'u düşünüyorum.