Kısa mesafeli son iki koşusunda da bu gruba yeter bir performans sergileyen Tekfordun Gülü, beş ay aranın ardından start aldığı Urfa'daki ilk koşusunda baş burun Tekfordun Gülünü geride bırakan Tumbul Funda, Ekim - Aralık ayları arasında mesafe ayırt etmeden başarılı yarışlar yapan Son Sevincek ve mesafe biraz kısa olsa da kazandığı yarışta kolay görünen Kımız öncelik verdiğim safkanlardır. 

Ekürisi Derviş Dayı ile birlikte oldukça şanslı bulduğum süratli safkan Zembelek doping cezasını tamamladıktan sonra Kasım ayında bir yarış görüp Urfa'ya getirildi. O gün start çıkışında jokeyini üzerinden atmıştı. Bugün önde koşunun temposuna katkıda bulunacağını ve direnebilirse bitirebileceğini düşünüyorum. Aksi halde en az onun kadar şans tanıdığım ekürisi Derviş Dayı koşuya müdahil olacaktır. Yaşı ilerlese de grubun kalite ismi Bürkan Urfa'da katıldığı Şartlı 5 yarışta üst grupta iyi bir yarış yaptı. Aynı performansla burada şansı bir kat daha artar. Kısa mesafenin etkili isimlerinden Fakıbey, orjininin hakkını zaman zaman veren Baba Sönmez ve eküri desteği ile Hasoğlu koşuda önde tuttuğum isimler.

Ankara, İstanbul ve Adana'da üst gruplarda çok iyi yarışlar yapan ve sezonu Urfa'da gösterişli bir yarışlar açan Akyıldırım, Handikap ve ikramiye toplama serüvenine kaldığı yerden devam edecektir. Kolay kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

Son koşusunu zorlanmadan kazanan Hozanbey ve eküri desteği ve jokey takviyesi ile daha iyi koşmasını beklediğim Bilekkaya ikilisi kuponların olmazsa olmazıdır. 

İstikrarlı yarışlarının ardından maidenden çıkmaya yakın gördüğüm iki isim Acun ve Kartalbaba bu ayakta kuponuma işaretleyeceğim öncelikli safkanlardır. Özellikle Acun son koşusunda kısa mesafede 7 boy startta oyalanmasına rağmen üstün bir gayret göstererek ikinciliği kurtarmıştı; bugün eğer bu aksiliği yaşamazsa kazanmaması için bir sebep yok. 

Günün son ayağı benim sürpriz ve bomba bir atın kazanma ihtimalini favori ve plaseden daha yüksek gördüğüm bir yarış. Mümkün olduğunca çok at yazılması taraftarıyım. Sıralamam şablonda olacaktır. 

Herkese bol şans dilerim. 

8,7,12,4 
16,8,6,1,10 // 7
1 AKYILDIRIM BANKO
2,4 // 3,12,8
1,4 // 14
1,4,6,7,8,9,10,15,17,18

32 TL 
144 TL