KARAMAN BEY İki ay sonra İstanbul pistinde katıldığı koşusunda starttan iki boy geç çıkıp yarışın temposuna ayak uyduramadığı için çok etkisiz kalmıştı. Geçtiğimiz hafta Bursa pistten de  start alıp starttan 5 boy oyalanıp toparlanmakta zorluk çekmesine rağmen liderliği almış viraja kadar önde kendisini tutmasına rağmen sert rakipler arasın da sonuncu olmaktan kurtulamamıştı. Bugün de istikrarsız rakipleri arasında startla birlikte numarayı alabilirse koşuyu bir çırpıda bitirebilir.

MURTECİZCAN-ELMASIN KIZI-SELAYATLI Geçtiğimize sene verdiği aranın ardından ilk koşusunda fazla etkili olmasa da iki yarışında ikincilikler elde edip bir koşusunda yedinci olan MURTECİZCAN son yarışında viraj üzerinde çok etkili gelip koşuyu lehine çevirmişti. Kısa bir süre dinlendirilip piste  çıkan safkan ilk atımdır. Daha önce bu pistte iki defa 1200 metre kum pist birinciliği bulunan ELMASINKIZI son dördüncülüğünü İstanbul pistinde elde etmişti. Bugün de etkili olabileceği grupta ters bir yarış çıkartılabilir. Son katıldığı koşuların da yarışı önlerde kabullenen görüntü sergileyen SELAYATLI muhtemelen süratli gidilecek koşuda  birlikte liderliği alabilirse rakiplerine direnerek koşuyu lehine çevirebilecek bir başka isimdir.

GÜMÜŞKESEN-ALİŞİR Son iki yarışın da istediği yarışları çıkartamayan üç yarış önce bu pist ve mesafede KV-6 koşu kazanan GÜMÜŞKESEN eski formunu yakalamış görünüyor. İstanbul pistin de iç pistt yaptığı 1200//1.25 1000/1.10 400//27.5 rahat galobu koşunun en şanslı ismidir. Geçtiğimiz sene İstanbul pistinde 3 defa çim pist koşunu kazanmasına rağmen bozulmuş sentetik pistte etkisiz yarışlar çıkartan ALİŞİR'in uygun rakipler ile start alacağını düşünüyorum. İkinci şans verdiğim isimdir..

YILDIZHAN STAR Uzun bir aradan sonra katıldığı ilk koşusunu dinçlik ile zayıf rakipler arasında akışlı bir şekilde kazanan safkan bu koşu için yaptığı hazırlıklarını eksiksiz sürdürürken en son 24//37 rahat galobu ile hazırlıklarını eksiksiz tamamladı. Bakıldığı zaman rakip olacak bir kaç isim olarak görünse de bu grubun bir tık üstünde olduğunu düşünüyor. Günün bankosu olarak öneriyorum.