En Son!

6/recent/ticker-posts

27 Aralık Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri


Son günlerde inanılmaz safkanlar yarış kazanıyor. Bunu sezonun sonu olmasına bağlıyorum. Kazanan 10 sürpriz safkanın en fazla dördünü bulabildim. Bu da yeterli olmadı. Olmasını da beklemiyorum. Eminim ki sizler de yarışları izlerken benim gibi düşünüyorsunuzdur. 

Günün ilk ayağı oldukça dengesiz atların buluşmasına sahne olacak. Özburgaz, Realist, Trace gibi istikrarlı safkanların yanı sıra daha önce bu ve benzeri gruplarla koşup etkili olan ancak bugün çok gerilerde tutulan Karadutum ve Orki, son koşuları iyi olan Calibe Tay, Arslan Sultan, Hoştay gibi safkanlar bir araya gelmişler. Bu tip koşuları kim kazanırsa kazansın ben şaşırmıyorum. İçlerinden herhangi bir safkan için, bu da ön planda, diyemiyorum. Bu sebepten rahat bir koşu izlemek adına kapatılmasını daha doğru buluyorum. 

Günün ikinci ayağında ise favorim Tlos olacak. Bunun ilk sebebi, Adem Aslan'ın bu safkanı tercih etmesi. Bu da bana safkanın son yarışına göre daha hazır olduğu izlenimi uyandırdı. Geçtiğimiz koşusunda da buradaki birçok rakibini gerisinde bırakmıştı. İstanbul iç pistindeki son çalışmasında yaptığı 1000 metrelik çalışmasındaki 24-1.03 rahat dereceli galobu da oldukça tatminkar. Eğer Adem Aslan binseydi banko önermeyi düşündüğüm King Mage'i ise ilk rakip olarak görüyorum. Safkan son startında Harputlunun Oğlu arkasından ikinci olduğu gün içeriden iyi bindirmiş, sonlara kadar da mücadele etmişti. Alessandra, kısa-orta-uzun mesafe demeden kum pistte her daim iyi işlere imza atan bir isim. Bugün ekürisi Ashera'yı da en az onun kadar şanslı buluyorum. Kısrak geçtiğimiz yıl Kocaeli'de iki yarış kazanmıştı. Burada katıldığı son koşuda Tlos kazanırken dördüncü olmuştu. Bir aylık aranın ardından dinçlikle bu defa daha farklı koşabilir. 

Üçüncü ayakta ise iki safkana şans tanıyacağım: Only For Love, Elizabeth Keen. Kariyerinin ilk koşusunda startta biraz oyalanmış olsa da hemen toparlanıp usta atlar gibi öne dolduran ve önde uzun süren bir liderlik mücadelesine girişip galip ayrılan Only For Love, bize ne denli yetenekli bir tay olduğunu da göstermiş oldu. Kazandığı tecrübe, ilerleyen formu ve değişen jokeyi ile ikinci kez foto finişe uzanabilir. Elisabeth Keen, dördüncülükte kaldığı son koşusunda kazanabileceği şartlara sahip değildi. Hem rakipler çok hazırdı hem de yarışın favorisi olan isim çok formdaydı. Bugün ise biraz daha uygun bir grubu bulmuş durumda. İlk iki startında binen ve bir de yarış kazanan Tolga Yıldız'ın da binmiş olmasıyla daha iyi bir performans sergilemesini bekliyorum. 

Günün bankosu olarak önereceğim safkan King Of The Fire olacak. Bu safkanı ne zaman favori önersem kazanıyor ve de yüzümü kara çıkarmıyor. Bugünkü gruba baktığım zaman, daha önce kendisini ispatlamış isimlerin formsuz olduğunu görüyorum. Grubun en istikrarlı ismi ise King Of The Fire. Safkanın çalışmalarına baktığımızda da son bir hafta içerisinde iki iyi çalışma yaptığını görüyoruz. Bunlardan ilki 1200 metrelik çalışması ve de derecesi 24-1.03-1.16 çok rahat. Diğeri de 800 metrede 24-49 rahat şeklinde. Anlayacağınız üzere safkan çok iyi durumda. Ben bugünkü rakiplerinin formsuzluğundan da istifade ederek kazanmasını bekliyor ve de banko olarak öneriyorum. 

Günün beşinci ayağında iki safkan ön plana çıkıyor. Biri ekürili Eğilli, diğeri de Beyim Benim. İki safkan birbirine çok denk, ancak Beyim Benim'in 28-1.10 çok rahat şeklindeki 1000 metrelik galobu çok iyi. Eğilli ise iyi jokey avantajına sahip. Küçük kuponlarda ikisinin yeterli olacağına inanıyorum.

Son ayakta ise yine birbirine çok denk safkanların mücadelesini izleyeceğiz. İstikrarlı görüntüsüyle Kusursuz Güç, geç çıktığı koşudan iyi bir üçüncülükle ayrılan ve de bugün kilo avantajı bulunan Deniz Köpüğü, zaman zaman ters yarışlara imza atan Şimşek Kral, geçtiğimiz aylarda çok daha iyi rakiplerle mücadele ederken birincilikler çıkaran Emirsoy, son startında banko önerdiğim Özpar ve de biraz formsuz olsa da kaliteli bulduğum Gergin, bu ayak için tercihlerim olacaktır.Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

1.2.8.5.10.3.9
6.11.3.10.2 // 1.9
3.6
2 KING OF THE FIRE BANKO
1.3 // 2
7.12.9.1.4.3

58.8 TL // 123.48 TL

Yorum Gönderme

1 Yorumlar