En Son!

6/recent/ticker-posts

GİZLİ EKÜRİ DUBAİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Bir önceki Dubai yarışlarında vurguladığım gerçeğe bir daha değinmek istiyorum: Burada koşan safkanların tümü üst düzey ve bir yarış önce kötü koşan bir yarış sonra iyi işler çıkarabiliyor. Ben safkanların geçmiş yıllarda elde ettikleri başarıları da hesaba katarak bir kurgu oluşturuyorum. Güçlü safkanların kapışması da haliyle son metrelere dek sürüyor. Zaten dikkat ettiyseniz bir önceki programda genel itibariyle yazdığımız safkanlar foto finişte kaybetti. Değerlendirmelerinizi yaparken bunları da göz önünde bulundurunuz. Dilerseniz burada seyirlik küçük bir kuponla seyir zevki yaşayıp akşam yayınlayacağım Chelmsford programına da oyun yapabilirsiniz. Bol şans dilerim.

AF MATHMOON: 2016 G1 Dubai Khayla Classic galibi safkan aradan sonra katıldığı G1 koşuyu 8 boy farkla kazanarak bu yıl da rakiplerine göz dağı verdi. Yedili ganyan ve yedili plase oyunlarında tek olarak değerlendirilebilir. 

MIRDIF: Startla birlikte öne düşmesini beklediğim safkan tempoyu istediği gibi ayarlayabilirse bu grupta bitirebilecek potansiyele sahip. 

GREY BRITAIN: Bugüne kadar start aldığı gruplar baz alındığında grubun öne çıkan isimlerinden biri. Öne yakın gitmeyi seven safkan son metrelere doğru liderliği alıp geriden gelenlere direnerek koşuyu rakiplerinden çalabilir.

LAYL: Grup içerisinde öne çıkan isimlerden; geçtiğimiz yıl Le Bernardin'e fotoda geçildiği bir G2 mücadele bulunmakla birlikte 2015 G1 Godolphin Mile'da da yakın ara bir beşinciliği var. Kendi yarışını yaparsa kazanabilir. Çok arası olsa da bu tarz sınıf safkanlarda yarışa etkisinin düşük olduğunu söylemek gerek. 

LİNE OF REASON: 1000 metre sprint koşularında az farkla kaybeden safkan mesafenin 200 metre daha uzamasıyla şansını bir kat artırmış durumda. 

REALLY SPECİAL: Geçtiğimiz koşusunda birçoğunu sürklase ettiği rakiplerinin arasında  tekrar piste çıkacak olan safkanın kazanması normal sonuç olacaktır. Günün en ağır favorisi olduğu söylenebilir. 

JOHANN STRAUS: Hunters Light arkası üçüncülüğün ardından geriye alınan safkan daha sonra katıldığı G1 ve G2 koşularda yaklaşık 7 boyluk farklarla tabela dışında kaldı. Bugün grubun da uygunluğu ile söz sahibi olacaktır. 

GOOD TRIP: Son startında mesafenin uzunluğunun yanı sıra temponun da çok düşük olmasından dolayı altıncılıkta kalan safkan bir önceki koşusunda El Haame arkası ikincilik elde ederken birden fazla kez trafik sorunu yaşamasına rağmen Sanshawee'yi de geride bırakmıştı. Bugün mesafenin tekrar ideale dönmesi ve koşunun süratli geçeceğini hesaba katarsak en şanslı isim olduğu söylenebilir. 

İlk ayakta 5 numaralı Commander Cole yüksek ihtimalle yarıştan .çıkacağı için şablonumda yer vermedim.


2 AF MATHMOON BANKO 
8.6.7.10.14.1.13
2.3.6.1.11
9.2.4.14.1.13
9 REALLY SPECIAL BANKO
3.9.4.2.8.1
6.4.2

151.20 TL 


Yorum Gönderme

0 Yorumlar