Dünkü Bursa tahminlerimde, büyük süpriz yapan %4AGFli Parion'u favori önermiş ve de uzunca bir yorum yazmıştım. Beni yanıltmayarak kazandı. Diğer maidende kazanan Petorcelli de ilk üç at arasında önerdiğim ve de yorum yaptığım bir safkandı. 

Bugün işten geldikten sonra uyuyakalmışım. Şablonum hazırdı. Uyanır, yorumları yazarım diyordum. Geç kalınca da her ayağa yorum yapamadım. Kusuruma bakmayın. Hakkınızı helal edin.

GÜÇLÜ KIZ: Son ikinciliğinde Gürsoyhan'a az farkla geçilen Güçlü Kız, bu defa daha zayıf rakiplerinin arasında mücadele edecek. 1000 metrelik çalışmasındaki 1.04 rahatlık derecesiyle formunu muhafaza ettiğini gösteren kısrak bu kez daha iyi bir performans sergileyecektir. 

EGENİN ASLANI: Çok istikrarlı yarışlara imza atan Egenin Aslanı, daha önce altı defa birlikte piste çıkıp üçünde sahadan birincilikle ayrıldığı Mertcan Çelik idaresinde koşuya katılacak. Safkan son çalışmasını da binicisi ile yapmış. Ancak safkan iki yarış önce 18 boy fark atmasına rağmen son koşusunda 10 boy fark yedi. Dengesiz koşuları güvenimi biraz sarsıyor. Aksi hâlde Kaizbert temsilcisinin yanına kesinlikle at yazmazdım. 

SULTANHAN: Aprantisi Furkan Him ile çok iyi anlaşan ve de birlikte başarılı yarışlar yapan Sultanhan'a son olarak Gökhan Kocakaya binmişti. O gün Beyazkule'nin oldukça gerisinde bitiren Sultanhan, bugün tam dişine göre rakipleri buldu. Bu yarış öncesi yaptığı 27-56 rahat şeklindeki 800 metrelik çalışması ile de formunun iyi olduğunu göstermesiyle sürprize açık koşuda favori olarak işaretlenebilir. 

DREAM SOLDIER: Son koşusundan çok rahat bir birincilikle ayrılan Dream Soldier'ın katıldığı ilk koşuyu daha dün gibi hatırlıyorum. Oldukça geç çıkmıştı ve Özcan Yıldırım'ın bütün mücadelesine rağmen galip gelememişti. Sonraki süreçte de şanssızlıklar yakasından düşmedi. Şampiyon safkanlardan Hot Chocolate'ın ana baba bir kardeşi olan Dream Soldier, artık toparlanmış görüntüsü, rakiplerinin zayıflığı ve de Halis Karataş'ın binmiş olmasıyla günün bankosu olarak değerlendirilebilir.


Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

2.10.1.6.9
2.7.1.4.5.8
8 EGENİN ASLANI // 2.5.1
5.6.2
2.3.1.4.8.6.7
1 DREAM SOLDIER BANKO

44.1 TL // 132.3 TL