En Son!

6/recent/ticker-posts

İstanbul'da Günün Bankosu ONURŞAHGünün Birinci Koşusunda İlk defa koşacak tayların bölünmüş koşusunda öne çıkan bir tay olmasa da orjin bakımından kaçak sitile sahip olduğuna inandığım HİSARHAN yavrusu GÜNERBEY ilk atım olacak. Son işinde dikkat çeken ŞENALP koşuya hazır katılacak safkanların başında geliyor. Uzun zamandır sahada olan ve koşu kazanacak kıvama gelen DURUKANBEYİ, ve DİÇNGÖR bu safkanlarla birlikte kuponlara ayrım yapılmadan yazılmalıdır.
Günün İkinci Koşusunda Bursa pistinde koştuğu uzun mesafeli koşularda zaman zaman başarılı olan hazırlıklarını da Bursa pistinde tamamlayan OBRADOVİÇ rakiplerine oranla ciddi bir kilo farkı ile koşacak safkan  küçük kupon yapanlar bu safkanı kuponlarına tek yazabilirler.

Günün Üçüncü Koşusunda numarayı almak isteyecek olan SAHİPBEY-BİRKASIM ikilisi ciddi bir mücadele içine girecekler fakat son koşularına baktığımız zaman BİRKASIM iki gidip viraj üzerinde numarayı alıp geriden gelen rakiplerine direnmeyi seçti. Bugün ilk şansı bu safkana vereceğim. Son koşularında vasat görünse de ŞÜKRÜ bu safkanın en ciddi rakibidir. Koşuyu rahat izlemek isteyenler  ve yeri olanlar KUTUP-SAHİPBEY ikilisini yazıp koşuyu rahatça izleyebilirler.


Günün Dördüncü Koşusunda birinci koşunun bölünmüş ayağında bu koşuda bir safkanı banko olarak önereceğim. Bu safkan ONURŞAH olacak. Baktığımız zaman şampiyon ONURKAAN temsilcisi olan Annesi İNCİLAY hiç koşu koşmamış olsa da  RİKARDO-MALIBU GIRL eşleşmesinin bir tayı. Büyük annesinin koşan yavrularına baktığımız da Birçok grup koşularda başarılı olmuş yakın zamanda yarış hayatı sonlandırılan CABİRE, günümüz de yarış hayatına devam eden ULUER ve orta sınıf koşularda başarılı yakalamış SARRAF gibi safkanlar idmanlarında da eşgal olarak çok beğendiğim ve iyi kan hattına sahip olan safkan koşu içinde sıkıntı yaşamaz ise ilk koşusunda maiden den çıkacaktır. Günün Bankosu.


Günün Beşinci Koşusunda koşu hayatına bu sene başlayıp baktığımız zaman sürekli sert gruplarda koşan son koşusunda ise dördüncülükte kalmasına rağmen kısa mesafede etkili olabilecek tay izlenimi veren hafif kilosu ile BAHİR kuponlara öncelikle yazılmalıdır. Bu tip mesafeler pist ayırt etmeksizin başarılı yarışlar koşan ELMASINKIZI, son yarışlarında kıpırdayan BAŞMİMAR ve SIRADAĞLAR ikilisi, form durumunda az gerileme olduktan sonra toparlanan KORCAN öncelikle tuttuğum safkanlardır.


Günün Altıncı Koşusunda Adana pistinde kum koşuları koştuktan sonra İstanbul pistinde koştuğu üç çim koşusunda tabelaya girme başarısı gösteren bugün sentetik pistte numarayı alıp kendi temposunu koyabilirse uygun kilosu ile şanslı olabilecek olan PADRİNO ilk atımdır. Geçtiğimiz sene ve bu sene bu tip mesafelerde başarılı yarışlar koşan idman pistinde iyi görünen PENGUEN ikinci atımdır.  Bu seneye iyi başlayan fakat son koşularında istediğini elde edemeyen LOWELY PRENS bugün iyi hazırlıkları ile sürprize imza atabilir.Günün Yedinci Koşusunda ilk koşusunu güle oynaya kazanan eşgal olarak ta farklı görünen YELE bugün biraz sertleşen rakipler yanında nasıl koşacağını bende merak ediyorum. Yine de farklı görüntüsü ile ilk atımdır. Bu pistte koştuğu iki koşuyu da kazanan son işinde iç pistte 23//36 rahat yaparken üstüne koyarak bu koşuya katılacak olan OBRADA en az bu safkan kadar şanslıdır. İlk koşusun da zorlanmadan kazanan derece olarak bu koşu için yeterli performansa sahip olan GÖĞÜS GEREN en az bu safkanlar kadar şanslıdır.


Günün Sekizinci Koşusunda ilk koştuğu üç koşuyu kazanan son yarışında start gerisinde sinir yapıp starta girmekte güçlük çıkartan TALİPHAN koşu içinde de devrilme tehlikesi yaşamasına rağmen koşu içinde dördüncülük ile ayrılmıştı. Bugün kantarmasını tanıyan jokeyi ile ilk atımdır. Son koşusunda ikincilikte kalırken dikkat çeken değişen jokeyi ile HARBİ CİHAN bu safkanın rakibidir. Bu safkanların eksik koşması halinde idman pistinde çok iyi görünen ilk koşusunu kazanan AYTİGİN HAN bu safkanlardan sonra düşünülebilir.Günün Dokuzuncu Koşusunda verdiği kısa aranın ardından son koşusunda tabelaya yakın bitiren bu tip mesafelerde her zaman başarılı olabilecek potansiyele sahip olan KOBAT ilk atımdır. Son koşusunda beklentilerin altında kalan ve uzun mesafede başarılı olan TETİNA bu safkandan sonra tuttuğum taydır. Biraz ağır kilosuna rağmen idmanlarında bu grubun en iyi çalışmalarına sahip olan SİGNORA, son yarışlarını sert gruplarda koşan BURCUTAY, formda jokeyi ile BAHANE sırasıyla tuttuğum taylardır.KARA KAMÇI AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Yorum Gönderme

0 Yorumlar