2 Temmuz İstanbul 4. Koşu Tay Analizleri4.KOŞU

EFESLİ bu eşleşmenin ilk tayı, Annesi ŞATAFAT hiç koşu koşmamıştır. Anne kardeşlerinden TUNAHANBEY uzun mesafeli kum koşularında başarılı olmuştur. Diğer anne kardeşlerinden CANISI ilk koşusunu 100 metre çim pistte kazanmıştır. Daha sonraki koşularında kum pist koşularında başarılı olmuştur. Baba kardeşlerinden son zamanlarda dikkat çeken safkanlar YILMABAŞAR, ENDEREFE, YALNIZEFE dir.

GARZANATEŞİ ana-baba bir kardeşi olan AKOĞUZ koşu hayatı boyunca daha çok kum pistte başarılı olmuştur. Anne kardeşlerinden günümüzde koşan AKARÇAY daha çok kısa-orta mesafeli bir çok koşuda başarılı olmuştur. bunların içinde GR1 CUMHURİYET koşusu ikincisi, GR2 DUMLUPINAR koşusu ikincisidir. Pedigresi sağlam olan safkanın nasıl koşacağını bizde merak ediyoruz.

HAYDEBRE bu eşleşmenin ilk tayı, Annesi MİHMANDAR koştuğu tek koşuda yarıştan beşinci olarak ayrılmıştır. Anne kardeşlerinden MELİKE HANIM koştuğu otuz beş koşuda hiç koşu kazanamamıştır. Sadece yedi defa tabelaya girme başarısı göstermiştir. Baba kardeşlerinden son zamanlarda kum pistte iyi bir çıkış yakalayan İRFAN isimli safkandır.

ILGINER bu eşleşmenin ilk tayı, Annesi ILGININ KIZI ilk koştuğu 1000 metrelik kum pist koşunu kazanıp maiden den çıkmıştır. daha sonra koştuğu altı koşuda üç defa tabelaya girme başarısı göstermiştir. Babası DİKTAU nun koşan tayı olan OTHARA kum pistte zaman zaman başarılı olmuştur.

MUCİZEKAYA Bu eşleşmenin ilk tayı, anne kardeşlerinden günümüz de koşan AMANKAYA bir çok orta mesafeli GRUP koşularda birincilik ve tabelaya girme başarısı göstermiştir. Baba kardeşlerinden SERTESERKAYA koştuğu üç koşuda sadece bir defa ikincilikte kalmıştır.

ONURŞAH bu eşleşmenin ilk tayı, annesi İNCİLAY hiç koşu koşmamıştır. .Anne kardeşlerinden HABERŞAH vasat geçen bir yarış hayatına sahiptir.  Babası şampiyon ONURKAAN dır, baba kardeşlerinden şuan yarış hayatına üç yaşlı durumda devam eden MENDERES GÜZELİ koştuğu dört koşuyu da kazanma başarısı göstermiştir. 


PALERMO Annesi TÜLAY pekte parlak geçen bir koşu hayatına sahip değildir. Ana-baba bir kardeşi olan ÖZTÜLAY 1200 metre çim pist koşusu kazanarak maiden den çıkmıştır. Daha sonraki koştuğu koşularında pekte parlak geçen bir yarış hayatına sahip değildir. Diğer ana-baba bir kardeşleri olan TÜLAY-TÜLAY SULTAN ikilisi koşu hayatlarında başarılı olamamışlardır.

SERTADAM bu eşleşmenin ilk tayı, annesi SILA uzun mesafeli çim koşularında zaman zaman başarılı olmuştur. Anne kardeşlerinden SILASU maiden den çıktığı ilk koşu 1200 metre kum pisttir. Daha çok kum pistte koşup başarılı olamamıştır. Nasıl koşacağını bizde merak ediyoruz.

SONOĞUL bu eşleşmenin ilk tayı, annesi GÜLÜVAR daha çok kum koşularında koşup AÇIK ÜSKÜDAR koşusu galibidir. Anne kardeşlerinden günümüzde koşan fakat starttan bir türlü çıkmayan DESİREDİR. Diğer anne kardeşi olan DEPRİŞ koşu hayatı boyunca başarılı olamamıştır.

ŞAHNAHAN Bu eşleşmenin ilk tayı, Annesi AYHANIM hiç koşu koşmamıştır. Koşan bir kardeşi bulunmamaktadır. Babası ÖZGÜNHAN olan safkanın nasıl koşacağını bizde merak ediyoruz.Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.