En Son!

6/recent/ticker-posts

2 Temmuz İstanbul 1. Koşu Tay Analizleri1.Koşu

DİNÇGÖR bu eşleşmenin ilk tayı, annesi ZUHALİM yarış hayatı boyunca koştuğu iki yarışta da tabelaya girme başarısı gösterememiş. Baba kardeşlerinden günümüzde koşup başarılı olan taylar kısa mesafede başarılı yarışlar çıkartan KIRDENİZ ile ÖMÜRÇINARI dır. Annesi bir ÇAŞ yavrusu olduğu için çime yatkın orjini ile nasıl koşacağını bizde merak ediyoruz.


DURUKANBEYİ Ana-baba bir kardeşleri olan BEDRİ, DEMİRKOL, UÇANDEMİR pekte başarılı parlak yarış hayatları olmamıştır. Anne kardeşlerinden SOYLUTAY uzun mesafede koşan GR2 SAAY VE SAH DER koşusu birincisidir. Diğer anne kardeşlerinden ORKAPI zaman zaman uzun mesafeli çim ve kum koşularında başarılı olmuştur.


ENSARAĞA bu eşleşmenin ilk tayı, annesi YAYLA YOLU koştuğu on koşuda sadece bir defa dördüncülükte kalmıştır. Anne kardeşlerinden YALÇINIM koştuğu yirmi üç koşuda on beş defa tabelaya girip bir defa kum pistte kazanmıştır. Diğer anne kardeşlerinden ARİŞKA koştuğu o üç koşuda bir defa kazanıp bir defada üçüncülükte kalmış olup diğerlerinden tabelaya girme başarısı göstermemiştir.


GÜNERBEY ana bana bir kardeşi olan HİSARBEY uzun mesafeli bir çok grup koşuda birincilik ve tabelaya girme başarısı göstermiştir. Birinci olduğu koşulardan bazıları şunlardır, GR1 NİĞBOLU, GR2 TARIM VE ANADOLU, GR2 KAZIM KARABEKİR, GR3 DOMANİÇ, GR3 OĞUZ koşuları birincisidir. Diğer anne kardeşlerinden AMATÖR maiden çıktığı koşu 1300 metre çim pisttir koşu hayatında pekte başarılı olamamıştır. Baba kardeşlerinden dikkat çeken tay ise kum koşularında başarılı yarışlar koşan KORALAYDIR.


HAKANAĞA bu eşleşmenin ilk tayı, Annesi TANEGÜL koştuğu on iki koşuda sadece iki defa tabelaya girip hiç koşu kazanamamıştır. Anne kardeşlerinden DİLAVERBEY koştuğu yirmi dört koşuda sadece dört defa tabelaya girmiş ve annesi gibi hiç koşu kazanamamıştır. Baba kardeşlerinden en dikkat çeken tay olan DARBE uzun mesafeli çim koşularında başarılı yakalamıştır.


MİRACIM Bu eşleşmenin ilk tayı, annesi NALANIM hiç koşu koşmamıştır. Anne kardeşlerinden CENNERKIZI koştuğu tek koşuda tabelaya girememiştir. Babası AYABAKAN bildiğimiz gibi şampiyon bir taydır. Baba kardeşlerinden son zamanlarda dikkat çeken taylar SAKARBAŞI ve Kurtel  ekürisine ait olan HABİLDEN-ESANADOLU adlı safkanlardır.
MİRALP Annesi ÇEŞME GÜLÜ pekte parlak bir yarış hayatına sahip değildir. Ana-baba bir kardeşi olan AKALP daha çok orta-uzun mesafeli kum koşularında başarılı olmuştur. Diğer ana-baba bir kardeşi olan SİGNORA maiden çıktığı koşu 1200 metre çim pisttir. İlerleyen zamanlarda mesafe ayırt etmeksizin zaman zaman başarılı yarışlar koşmuştur.


NEŞETİM Annesi SAHİBE hiç yarış koşmamıştır. Ana-baba bir kardeşi olan ÇOŞANMERİÇ zaman zaman mesafe ayırt etmeden başarılı olmuştur. Diğer ana-baba bir kardeşi olan SİNAÇÖLÜ  ilk koştuğu 1000 metre çim pist koşusunu kazandıktan sonra koştuğu sekiz koşuda tabelaya girememiştir. Anne kardeşlerinden DEMİROK ile FERAYHANIM koşu hayatlarında başarılı olamamıştır.


ŞENALP annesi SÜHUNET hiç koşu koşmamıştır. Koşan bir anne kardeşi bulunmamaktadır. Babası ÖZGÜNHAN olan safkan kapalı kutu olmakla beraber nasıl koşacağını bizde merak ediyoruz.Yorum Gönderme

0 Yorumlar