03 Aralık Adana İdman Pisti ProgramıGünün idman pisti programına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

SİHİRLİ KANTARMA ÖZEL--TÜRKİYEDE SADECE BİZDe

Yazan: Gizli Eküri

ŞARTLI - 1 koşularda yeni koşan tayların detaylı orjin bilgileri, akrabalık ilişkileri, pist ve mesafe uyumları gibi özelliklerinden bahsettiğimiz TAY ANALİZLERİ'nde bugünkü durağımız İstanbul. Burada paylaştığımız bilgileri günlük olarak değerlendirmek yerine ileriye dönük olarak da kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. Yapmış olduğumuz yorumlara ilişkin tayların ilerleyen günlerde sergileyeceği performansları takip ederek sosyal medya hesaplarımızda hatırlatmalarda bulunacağız.

3. CHURCHILL FIRE: 30.000 dolar bedelle alınan safkanın babası LEMON DROP KID yurtdışında 7 Grup 1 galibi safkan vermiştir. Annesi WAVE ON 1600-1800 metre çim pistte dört yarış kazanmış bir kısraktır.

CREED: İki yaşlılığı çok iyi geçmiş ASVAPATI, RIO DE JENARIO ve BABANGIDA ile anneden kardeş olan safkanın annesi Grup 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası Koşusu galibidir. Anne kan hattının genel özelliği olan gelişimini erken tamamlama ve ilk koşularında başarı sağlama özelliğini bünyesinde barındırma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum.

DAIMON: Orjinin de belirgin bir özelliğe rastlamadım. Nasıl koşacağı benim için de merak konusu.

4. FARİLYALI: DAI JIN ve WOLF'ün ilk eşleşmesi. Annesi LADY WOLF; LUXOR, GEORGE THOMAS, SHING STAR ve MOON LIGHT gibi oldukça kaliteli isimlerle anneden kardeş. Çok iyi işler yapabilecek bir potansiyele sahip olduğu net.

İSMİHAN: Anne kardeşleri koştukça açılan ve birkaç yarış gördükten sonra kazanma başarısı gösteren isimlerden oluşuyor. Annesi Grup 2 Nene Hatun ve Grup 1 Fatih Sultan Mehmet koşularını kazanma başarısı göstermiştir.

JET GİBİ: Mesafe ve pist ayırt etmeden başarılı yarışlar yapan ZİNCİRKIRAN ile tam kardeş olan tayın annesi BRENDA 1200-1800 metre arası yedi koşu galibidir.

KRIS ANGEL: Annesi LUCY IN THE SKY kısa ve orta mesafede etkili bir isim olan DE NIRO ve KIDROCK ile anneden kardeş. Son dönemin iki yaşlı taylarda en formda ekürilerinden birinin elinde hazırlanmış olmasıyla iyi bir yarış çıkarabilir.

2. SENDE GEL: Bu yıl TEMSİL ile Gazi'yi elinden kaçıran KURA Ekürisi Temsil'in annesi LATIGO BAY'ın anneden kardeşi HANGEL'i Gazi şampiyonu MIRAMIS'e çekmiş. Orjin olarak uzun mesafeye yatkın olan safkan bakalım Gazi'de koşabilecek kadar iyi bir performans sergileyebilecek mi.

1. SEYYAH: Daha önceki CAPE CROSS - NAYEF eşleşmesinden Avrupa'da start alan Listed ve Grup 3 koşu galibi CONVERGENCE isimli safkan alınmış. Ayrıca ülkemizde annelik yapıp FINAL COUNTDOWN isimli safkanı veren HOT AND SPICY ile bu safkanın annesi KIWANI BAY anneden kardeştir. Yani FINAL COUNTDOWN'ın da babasının CAPE CROSS olduğu düşünülürse çok yakın akraba oldukları söylenebilir.

GRACIA: Anne kan hattında yakın akrabalıklara baktığımızda HERNANDO BEYİ ve MISTER BARON'u görmek mümkün. Anneden ötürü uzun mesafede daha başarılı olacağını söylemek mümkün fakat babası THREE VALLEYS iki yaşlılığında kısa mesafede iyi koşan taylar veriyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar