Gulfstream At Yarışı Tahminleri


Gizli Eküri Gulfstream Park At Yarışı Tahminleri

ABD'de grup mücaleleler var ve bazen bize çok ilginç gelen safkanlar kazanıyor. Türkiye'nin aksine iyi atları doğrudan Grup yarışlara sokmak yerine alt gruplarda hazırlıyorlar. Bu yüzden daha önce hiç üst düzey mücadelede boy göstermeyen bir isim çıkıp birinci olabiliyor. Benim en zorlandığım ABD yarışlarının bunlar olduğunu söyleyebilirim. Herkese bol şans diliyorum.

NITE DELİTE: Önde sert tempo giden safkan jokeyi Paco Lopez'in iki attan inerek tercihini bu yönde kullanmasıyla ön plana çıkıyor. Burada start alan kısrakları iki gruba ayıracak olursak daha önce birkaç kez bir araya gelip birbirlerine üstünlük sağlayabilen isimler olduğunu söylememiz mümkün. Kısa mesafeli sprint koşusunda iyi yer tutan doğru zamanda yürüyen kazanacaktır.

BLIND AMBITION: Todd Pletcher antrenesindeki safkan uzun zamandır idmanda ve 400.000 dolar satış bedeliyle alınmış. Zorlu bir maiden koşu olduğunu söylemek mümkün ve sürpriz bir sonuca da gebe.

MONGOLIAN SATURDAY: Breeders Cup galibi safkan yarışı 3-4 takip edip koşuya ağırlığını koyacaktır.

SUFFUSED: Jose Ortiz ile uyum içerisinde olan safkan İngiltere'den geldikten sonra toplam altı koşuya iştirak etmiş ve bunları beşi grup yarış. Son G1 mücadeleden ise az farkla ikincilik çıkarmış. Avrupa'nın ABD'ye çim koşularında bariz bir üstünlüğü bulunuyor. Ben burada ithal safkanları yazıp geçeceğim.

MONTCLAIR: Fransa'da G3 galibiyeti bulunmakla beraber birçok sınıf mücadelede boy göstermiş. Tam bir uzun mesafe atı olduğunu söylemek mümkün. Katıldığı son Stake mücadelenin mesafesi 3300 metre ve yakın ara kaybetmiş. Jokeyi atını iyi tanıyor.

ARROGATE: İki şampiyonun büyük derbisinde bir seçim yapmak gerçekten zor. California yarışın bütün yükünü çeken bir safkan Arrogate ise daha önceki buluşmalarında bekleme yarışı yapıp çok iyi bir sprintle yarım boy farkla kazanmıştı. Bir tercih yapmak zorunda kaldım ve çalışmaları daha sağlıklı görünen ve yine geriden gelmesini beklediğim Arrogate'i seçtim. Burada Grup koşu kazanan  neredeyse tüm safkanlar kaçmış bir nebze de olsa Chalifornia Chrome'u zorlayacaklardır. En azından Arrogate nasıl geçeceğini de biliyor.

İlk ayak zorlu bir yarış ve riskle başlamayı tercih ettim. Buradaki her safkanın birbirini geçme olasılığı var ki yorumlarda da yazdığım gibi daha önce de tekrarlanmış bir olay. Aklıma yatan üç ismi yazarak bekleyeceğim.

11.12.2
3.12.13.10.7 // 8.1.5
10 MONGOLIAN SATURDAY // 3.12.1.2
12.2.4.7
2.1.12.4.7.10
1 ARROGATE BANKO

14.40 TL
115.20 TL

Yorum Gönderme

0 Yorumlar