İzmir'de Triple Crown ve Flo Jo


GİZLİ EKÜRİ İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

İzmir'de Triple Crown ve Flo Jo

ENOPİ: Alican İnan ile iki kez buluşup bir kez kazanan Sarı Mustafam isimli safkanla anneden kardeştir. Son iki yarıştır kullanılan dilbağı takısı da iyi geldi. Bu kez daha denk bir grupta koşuyor. Artan tecrübesi ile koşunun favorisidir.

TROMBINO: Yarış hayatına Ankara'da sürdirek favori koşarak başlayan safkan İzmir'de bir kez koşturulup nefes açtı. Kalite isim Madiba ile anne kardeşi olduğunu unutmamak lazım.

DIVINE FORCE: Koşucu ve Alfa kızı gibi İzmir kum pistinde iyi yarışları bulunan safkanlarla anneden kardeştir. Aynı zamanda daha çok sentetik pistte başarı sağlayan ve bir sonraki ayakta start alan Angel Fly ile de anneden kardeşliği bulunuyor.

ANGEL FLY: Kendi koşusunu yapması halinde burada rakip olabilecek bir safkan göremiyorum. Aranın iyi geldiğini ve sıkıntılarından kurtulduğunu düşünüyorum. Son dönem çalışmalarına da hız kazandırmış. Babası Serhas ve anne kardeşlerinden Koşucu'nun İzmir kumunda çok iyi yarışları var.

SKY HERO: Bu tarz önde süratli gitmesi muhtemel koşularda yakın takip edip iyi sonuçlar alabilen safkan gidişatı en iyi şekilde lehine kullanmaya çalışacaktır. Son iki 17 Handikap yarıştaki performansını tekrarlaması halinde birincilik mücadelesinin içinde kesinlikle olacağını düşünüyorum.

OĞLUM EMİR: Tam dört ay aranın ardından KV 8 koşuyla pistlere dönen safkan o gün sert grupta iyi yerde bitirdi. Daha önce de Sahipbey ile baş - burun biten bir yarışına ilaveten G3 Koşuda da yakın ara dördüncülüğü bulunuyor. Hem anne hem de babadan gelen özelliklerine bakıldığında mesafe ayırt etmeyeceğini söyleyebiliriz.

TRİPLE CROWN: Annesi ACOUSTIC BABY yıllar önce KURT Ekürisi adına start alan ve Gazi hedeflenmesine rağmen koşudan birinci bitiren safkanın yaklaşık bir saniye gerisinde yedinci olarak ayrılan TRANSACOUSTİC ile anneden kardeştir. Aynı Transacoustic G1 Haliç Koşusu'nda KURTINIADIS'e boyun farkı ile geçilmiştir. Uzayan her mesafenin işine geleceğini düşündüğüm safkan günün de alternatif teklerinden biridir.

FLO JO: Son Bursa yarışını daha iyi yerde bitirmesini bekliyordum. Bir önceki İzmir yarışında da jokeyi erken yürüyünce kaybetmişti. O iki koşusuna nazaran bugün grup biraz daha zayıf. Kısa mesafede fazla kilolarını rakiplerine dağıtacaktır. Günün alternatif teklerinden biri olarak değerlendirilebilir.

EXTRA BAZALT: Yarış hayatına hızlı bir başlangıç yaparak İzmir ve Kocaeli kumunda üst üste kazanan ve Kinowa'yı da mağlup etmeyi başaran Extra Power ile anneden kardeştir. İlk koşusunda favori olarak gösterilmesine rağmen başarı sağlayamayan taylardan biri ancak kumda çime göre daha iyi koşacağını düşünüyorum.

AĞA ÇELİK: İlk startında favori olarak koşmasına rağmen en geri gelmişti. Muhtemelen bir sorunla karşılaştı ve ilgilileri tayı geri çektiler. Barış Kurdu da o dönem safkanla ilgilenmesine rağmen binmemişti ve bugün tercihini bu yönde kullanmış. Hazırlıklarını da beğendim. Kuponlarda bulunmalı.

3.8.9.5.6 // 7.4.1
4.6.5.2.7
4.8.2
5 TRIPLE CROWN // 3
1 FLO JO // 2.3
5.1.6

13.50 TL 
129.60 TL Yorum Gönderme

0 Yorumlar