ŞEKER HANIM

Kısa vade yarışlarda daha başarılı sonuçlar alan kısrak altıncı aydan sonra bir çok katılacağı aynı şartta bulunan koşular olmasına karşın gurup yarışları tercih ederek tabela içerisinde yer bulamadığı iki performans sergiledi. Çim koşularını ikinciliklerle kapatarak özlenen formuna bir nebze yaklaştığını düşündüğüm Şeker Hanım denk gurupta usta jokeyiyle günün ilk bankosu olarak yazılabilir.

Son Galobu:  400'ü 26.8çok rahat 

Günün üçüncü koşusunda iki tay Fotokızı ve Eleneaz arasında geçmesini bekliyorum. Fotokızı öne düşerek kendi temposunu rakiplerine hisettirecek. Elenaz'sa rakibin hata yapmasını bekleyip güzel koşularına birincilik ekleyerek yoluna devam etmeye çalışacaktır. İki isim.

Günün dördüncü koşusunda uzun mesafeli koşularda eksik performans göstermesine karşın favorim Günbike. Usta jokeyiyle mesafeyi kısaltabilirse yavaş temposu olacağını düşündüğüm yarışı lehine çevirebilir. 

Günün beşinci koşusu karakolluk görüntüsünde.Kocakaya'nın ısrarla tercih ettiği Red Tornado favorimdir. Hazırlıkları tatminkar safkan sonlarda rakiplerine üstünlük kurabilir. King Of Tatvan sezonu birincilikle kapatmak isteyecektir. Seri isim Oğlumeren ve kısa mesafenin başarılı ismi Tipitip sıralamamdır. 

Günün altıncı koşusunda. Kalitesi ortada isimler sezona kötü başlangıç yapmasına karşın toparlanan Ulubatur,ara sorasında birbirinden iyi sonuçlar alan Merih ve Ankara'da gördüğü çim yarışında toparlandığını düşündüğüm Budunalp sıralamamdır. 

KÜÇÜKTUNCA 

Son zamanların formda tayı sürpriz isimler yer aldığı son iki koşusunda kazanmaya yakın sonuç aldığından benim ikinci banko adayımdır.Üçüncülükle kapattığı son koşu performasında bir ara kazanma şansını yakaladığı görünen Küçüktunca formda rakiplerine 100 metre kala boyun eğmişti.Uygun gurupta günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.

Son Galobu: 600'ü 40,400'ü 26.5 hafif çalışarak 

NOT: İstanbul 2. koşuda 2-FUNNY FAMILLIAR kolmayacaktır. 
2.ALTILIM

2-9-5-1//6-4
5-2-7
3-5-2//1-4
6-5-2
7-KÜÇÜKTUNCA
4-3-11-10//9-2


33.6//113 TL 

1.ALTILIM

10-1-6//9-7
4-ŞEKERHANIM
2-1
3-1-5-2//6-4
2-9-5-1
5-2-7

20//50.4 TL