Dün Adana'da baş farkıyla iyi bir ikramiyeyi bıraktık. Geri dönüşümüz muhteşem olabilirdi. Bizim atımız kazansaydı en az 3-4 bin TL ikramiye alırdık. Nasibimizde yokmuş. Kısmet diyelim. 


SILK ROAD // FARİLYALI: Silk Road, mesafe uzadıkça daha da iyi koşan bir safkan. Tıpkı anadan kardeşi Peri Lina gibi... Ama bir farkla; o da Silk Road erkek bir tay. Yani daha dayanıklı bir safkan. Bu sebepten, uygun kilosuyla buradan birincilik çıkarabileceğine duyduğum inanç tam. Farilyalı da uzun mesafelerde iyi koştuğuna inandığım bir at. O da elde ettiği sonuçlarla kendini ispatladı. Bugün de Özcan Yıldırım binmiş. Üstüne üstlük rakiplerinin çoğu da çok müsait duruyor. O da ön planda değerlendirilmelidir.

CAPTAIN OF THE SEA // YOUR EYES: Kurteller son yıllarda iyi atlar getiriyorlar. Gazi Koşusu'ndan sonra Çaldıran Koşusu'nu da kazandılar. Halis Karataş geçen sene büyük hata yaparak Gazi'yi kazanan attan indi. Gelecek yıl da Kurteller iddialı olacak gibi görünüyor. O da şimdiden tüm atlarını deniyor. Bakalım neticesi ne olacak. Captain Of The Sea hazırlık olarak rakiplerinden daha iyi duruyor. Ondan sonra da Your Eyes, çalışmaları bakımından en dikkat çekici at. Ön sıralardan ikisi muhakkak yazılmalıdır diye düşünüyorum.


LA QUERDA // LEGEND OF LOVE // BOUDICCA: Bu ayak kısa vadeli olduğundan sürpriz çıkabilir. En son koşusunda banko yazdığımız La Quearda, Halis Karataş'ın sentetikte tercih edilmesini uygun gördüğü Legend Of Love ve de üç koşusunda da ilgimi çekmeyi başaran Boudicca arasında geçmesini beklediğim bir yarış olup üç atın yeterli olacağına inanıyorum.


ÇELEBİOĞLU // BAŞAYDIN: Çelebioğlu, kazandığı koşudan sonra formunu daha da ilerletmiş görünüyor. Kaizbert orjinli rakipleri olsa da kum piste yatkın orjini ve de form durumuyla bir adım öne çıkıyor. Başaydın da kazandığı koşudan sonra yaptığı son 400 metrelik çalışmasındaki 27 çok rahat derecesiyle bu koşu için de iddialı olduğunu gösteriyor.


BU DA BATOR // MYSTIC GREEN: Ulan Bator'un ana baba bir kardeşi Bu Da Bator, istenildiği ve de beklendiği gibi yarışlar yapamasa da kazandığı yarışla iyi bir formda olduğunu göstermişti. Bursa iç pistinde yaptığı son 800 metrelik çalışmasındaki 22-49 rahat galobuyla rakiplerine gözdağı veren safkanın bugün de en ön sıradan yazılması gerekiyor. Geçtiği Pastoral Senfoni de az at değil. Mystic Green de iyi orjine sahip olup kötü koşan atlardan biri olarak dikkat çekiyor. Mertcan Çelik kadar kaliteli bir binicisi var ve de koşunun sürprizini yapabilecek güce de sahip. Küçük kuponlarda dahi olsa yazmakta fayda var. 


ESKAYRA: Son dördüncülüğüyle gözleri üstüne çeviren Eskayra, yaptığı 1000 metrelik çalışmalarla da göz dolduruyor. Özcan Yıldırım da nihayet binmiş. En son geçen yıl binmiş ve de kazanmıştı. Bugün de özlediği o birinciliğe ulaşabileceği bir grup bulduğunu görüyorum. Özcan Yıldırım da boş yere uzun süre sonra binmez. Kuponumda banko yazacağım.Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

6.2.1.4.8
3.8.1.5.2
2.7.6
7.8.10.2.9
2.8.9.6.5
2 ESKAYRA BANKO

131.25 TL