Günün İkinci Koşusunda Günün En karışık koşusu nedeni ise bu safkanların ilk defa bu mesafede koşacak olması. Orjinleri inceledim bir kaç safkanı ayırdım. İlk safkan TOPÇU OĞUZHAN bir BANKNOTE yavrusu olan bu safkan uzun mesafede başarılı olan   2014 gazi ikinci SUZİ GOLD'un kardeşi  en göze çarpan safkan olarak dikkat çekiyor. Ben risk alıp kuponuma tek bırakacağım. Son yarışında da sonlarda güçlü gelip potoya girmiş ve beşincilikte kalmış bugunde kilosunun uygunluğu ile bu safkanı ilk atım olarak öneriyorum. Hem güne tatlı bir sürprizle başlamak için iyi bir isim. İkinci safkan olarak ise FAİRSON gibi şampiyon bir safkanın yavrusu olan STAR SCREAM Bu mesafede iş yapacak diğer bir safkan. Diğer bir safkan ise dişi olmasına rağmen ELİFCAN Bu safkanında YONAGUSKA Yavrusu olması dikkat çekiyor. Kardeşleri uzun mesafede başarılı yarışları olan sırasıyla; BAVİREŞ, GAZELLE EYES, SAINT HILARION, KOZBEYİ, DASKYLEION. Son olarak da yazılması gereken bir at var o da ÇANAKÇI BEYİ. Onun da kardeşi LULLABY uzunda çok iyiydi. Bu dört safkanın buraya yeterli olacağını düşünüyorum.


Günün Üçüncü Koşusunda Yaş atlayıp grup olarak kendinden büyük taylarla koşacak olan BİLBİLAN Önde istediği tempoyu kurabilirse bugün burada da kazanması sürpriz olmaz. Bu mesafede zaman zaman başarılı yarışları olan CANIM ÇİĞDEM Uygun kilosu ile sonlarda yarışı lehine çevirebilir. dikkat etmekte fayda var. Çalışmalarında çok başarılı görüntü sergileyen HAYATNUR Burada sürpriz yapabilir.

Günün Dördüncü Koşusunda Son yarışında dikkat çeken son çalışmasında Müslüm Çelik ile 400//26 800//52 Çok rahat yapan MAYTENALLY Kendisini özel olarak hazırlayan jokeyiyle ilk atımdır. Son çalışmasında 400//24 60//36 Rahat yaparak N. şen ile hazırlanan MISTER TICKER Bugün burada kazanabilir.


Günün Beşinci Koşusunda Önde LORD ile KADHAN Hangisi numarayı alacak merak ediyorum. Eğer bu iki safkan önde birbirine tempo verip yarışı önde kabullenmek için mücadeleye girişirlerse Geriden DOMANİÇ'in bundan faydalanacağını düşünüyorum. Ama herseye rağmen Bu üç safkaın buraya yeterli olacağını düşünüyorum.

Günün Altıncı Koşusunda Son zamanlarda başarılı yarışlar çıkartan son koşusuda bu koşu için yeterli olan PERHANE Hafta içi çalışmasında da 400//25 600//38 800//52 Çok rahat yaparken formunu aynı şekilde devam ettirdiğini gösterdi ilk atımdır. Daha sert gruplarda başarılı yarışları olan OPSİNATE Bu safkanın en sert rakibidir. Önde istediği tempoyu yakalayıp viraj üzerinde iyi bir avansla dönerse EZGİLİ Bu koşunun sürprizini gerçekleştirebilir.


Günün Yedinci Koşusunda Son çalışmasında 400//25 600//37,5 çok rahat yaparken iyi derece çıkartan DOWN TOWN Günün bankosu olarak göze çarpıyor. Rakip arayanlar Sürprizde KUBALI'ya yer verebilirler.


ALTILI GANYAN ŞABLONUM

8-TOPÇU OĞUZHAN // 1-4-5
5-11-9-7-4-3 // 8-12
5-6 // 8-2
2-1-5
9-4-1
3-DOWN TOWN // 5
                                          6.48 TL //138.24 TL Bol şans..