Dün de Adana altılısını yakalayarak iki günde iki altılı bulmuş oldum ve de 4.000 TLden fazla ikramiye kazandım. Bir ayda da 9 bin TL civarı oldu. İnşallah serimiz bozulmaz ve de daha büyük ikramiyeler alırız. Bizimle beraber olduğunuz için sağ olun.

SİNANLI: Ardı ardına birincilikleriyle dikkatleri üzerine çeken Sinanlı, son yılların en başarılı aprantisi Mertcan Çelik'le kazandığı kısa vadeli koşunun ardından yine dengi rakipler arasında mücadele edecek. Geçtiğimiz günlerde yaptığı 28-56 rahat galobuyla da formunun devam ettiğini göstermesiyle favorimdir. 


KARMA FELSEFESİ: Gull'ın kardeşi olan Karma Felsefesi, kum pistte koşturulması bence ziyan bir at. Sentetik ya da çimde daha iyi koşacağı kesin. Ankara'daki üçüncülüğünden sonra Müslüm Çelik'le tam kendi çapındaki atlarla katılacağı bu satış koşusundan bence birincilikle ayrılacaktır. 


FARİLYALI: Farilyalı, evvelki senelerde de benzer gruplarda iyi yarışları olan bir safkan ancak zaman zaman sakatlıklar yaşıyor. Yoksa daha kaliteli olduğuna inancım tam. Daha iyi yerlerde olmayı hak ediyor. İyi gruptaki son üçüncülüğünden sonra yaptığı 24-37 rahat galobunu da yeterli görüyor ve de zor koşuda ilk sıradan öneriyorum.

MEGASTAR: Benim bu sene en beğendiğim atlardan biri de Megastar, şimdiye dek bir kez grup yarış kazandı. En son da Grup 2 koşuda beşinci oldu. Bunlar göze önünde bulundurulduğunda grupta da onun kadar iyi bir at yok. Ancak henüz tay denilebilecek bu atların hangisinin ne zaman, nasıl koşacağını tam kestirmek de zor. Bu sebepten sürpriz aramak da doğru olabilir. 


ÇELİKMAN: Gümbürgümbür çok formda ama iki yarış üstü üstüne kazanan Çelikman'ın da ondan geri kalır yanı yok. Üstelik yaş olarak da çok genç. Şüphe yok ki Gümbürgümbür'den daha iyi bir performans göstererek kaliteli jokeyi Gökhan Kocakaya'yla bu yarışı kazanmasını bilecektir. Günün ikinci bankosudur. 


MY BLITZ: El değiştirdikten sonra yeni sahibiyle ilk yarışını koşacak olan My Blitz, bugün kendisi gibi dişi atlarla koşacak. Bu yarış için de üstü üstüne galoplar yapmış durumda. Gökhan Kocakaya da ilk koşusundan bu yana ilk defa bu safkana binecek. Bu benim dikkatimi çok çekti. Bu sebepten, bu yarış zor ve de sürprize açık olsa da benim ilk tercihim My Blitz olacak. 


SUBİKE: Taliphan'ın anadan kardeşi olan Subike, çimi bulur bulmaz gerçek gücünü gösterip sürpriz bir sonuçla kazandı. Mehmet Kaya da o gün atına iyi bindi. Hazırlıklarına düzenli bir biçimde devam eden Subike'nin yeniden çim pistte hem de dengi rakiplerle koşacak olması göz önüne alınıp ilk sıradan yazılması gerekiyor. 
Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI

6.9.10.11.2.4
2.1 // 3
4 KARMA FELSEFESİ BANKO
2.1.4.7.8.9.6
1.6.8.7.9
1 MEGASTAR // 7.3

2. ALTILI

2.1.4.7.8.9.6
1.6.8.7.9
1 MEGASTAR // 7.3
6 ÇELİKMAN BANKO
1.7.9.11.12
14.4.7.8

49 TL // 147 TL