14 Kasım Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

Geçen gün kahveye gittiğimda Yancı Hikmet, Çaykur Rıza, Büllük Adnan, emekli takımından Hanımköylü Mustafa, bir de Büllük Adnan oturmuş, kara kara düşünüyorlardı. Onlara ne olduğunu sorduğumda bana çayımı ikram etmek için tezgaha yürüyen Çaykur Rıza'nın söylediklerini duyunca deliye döndüm. Meğerse bunlar iki ay önce para denkleştirip adam başı beş yöro almışlar. Amaçları köşeyi dönmekmiş. Dolarla yöro birden düşünce de moralleri bozulmuş. Bunları duyunca beynimde şimşekler çaktı, kafama yıldırımlar düştü yeğenim. Hemen kahvecinin çırağını çağırıp süper teknoloji telefonumu verdim. Bana hemen dolarla yöronun ne kadar olduğunu söyle, dedim. Duyduklarıma inanamadım. Bir anda 10 gaymeden 9 gayme 70 kuruşa düşmüş. Hemen yan masaya geçip beşini topladım. Onlara ellerindeki dövizleri bozdurma emri verdim. Yoksa kahveye giremeyeceklerini de söyledim. Aramıza mesafe girmesinin an meselesi olduğunu anlayınca Erkete Orhan hemen dövizciye gidip yöroları bozdurdu. Ama yetmezdi yeğenim. Bütün mahalleye haber saldım, herkes dövizcinin önünde kuyruk oldu. Akşam bir daha baktığımda yöronun 9 gayme 40 kuruş olduğunu öğrendim. 

Sabah süper tekonoloji telefonuma acil kodlu bir mesaj geldi. Kahvecinin çırağı yazmıştı. Dayı, yöro yine 9 gayme 75 kuruş oldu, demişti. Yataktan bir ok gibi fırlayıp camdan bahçeme atladığım gibi pijamalarımla kahveye gittim. Üstün zekam bana bu işte bir iş olduğunu söylüyordu. Hemen tanıdığım bütün dövizcilere top sikrıt bir mesaj yolladım. Bir de ne duyayım yeğenim. Büllük Adnan, sabah erkenden kalkıp hanımının altınlarını bozdurmuş. Sonra da onlarla yöro almış. Bunu affetmem mümkün değildi. Onu yatağından aldırıp kahveye getirttim. Yeğenlerime talimat verip falakaya yatırttım. Elindeki yöroları dövizciye gönderip bozdurdum. Yine de istediğim kadar düşmedi. Geriye tek çare kalmıştı. İtalyan mafyasından eski dostum Don Pito Carlo'yu arayıp ülkeye yüklü bir yöro girişi yapmasını söyledim. Akşam olduğunda yöro 9 gayme 15 kuruşa düşmüştü. 
Görüyorsun yeğenim, ülkemin ekonomisi en değer verdiğim özelliklerden biridir. Ülkem söz konusu olduğunda babam olsa tanımam. Sen sen ol, gavurlara kazandırma, elindeki yöroları bozdur. 

Sitedeki yeğenlerime benim hakkında kötü yorumlar geliyormuş. Bazı kesimler benim için palavramatik diyormuş. Bana bak yeğen ya beni takip et ya da bu yoldan geri dön. Muhteşem bombalarımı görmek için her gün sayfama giriyorsun, kuponuna yazıp bayide havanı atıyorsun sonra da hakkımda şikayetlerde bulunuyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yeğen, mahallenin uyanığı sen misin. Senin etrafında birçok gizli yeğenim var, haberin ola. Ekmek aldığın bakkal bile, benim yeğenim. Tek bir sözümle seni çevrelerler, sonra Dayı ben ettim sen etme, diye deli divane olursun. Gücümün sınırlarını ben bile bilmiyorum artık. Her gün mesaj yerime yüzlerce yazı geliyor "Dayı emrindeyim, var mı bir isteğin? Vur de vuralım." yazan yeğenlerimin haddi hesabı yok.

Havadan uçan kuşun bile bana bakışı değişti. Geçenlerde sevmeye yeltendiğimde beni tırmalayan bir kedi vardı, kahveden dönerken gördüm, karşısında dikildim, süt dökmüş kediye döndü, korkudan suratıma bakamadı, başını eğdi. Gücümün sınırları hayvanlara bile ulaştı yeğen. Yarın bunun sahibine vereceğim en az yüz oranlı çifteyle maması bedavaya gelecek. Bana bir yürüyene, ben koşarım yeğen, bu böyle biline.


Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

7.1.2.3.11.10.5.4
6.4.8.11.10.18
2 BLACK PHANTOM // 1.4
6 SAFARİ // 1
4.5.2.3.6.9.12
7 UÇAN KARACA BANKO


Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.