En Son!

6/recent/ticker-posts

10 Eylül Ankara İdman Pisti Programı

Günün idman pisti programına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:KURAL -5

Varsayalım ki at yarışı oynaması sizi rahatsız ediyor. Mesela; bir gün geziyorsunuz ve sana ''Sen yürümeye devam et ben hemen geliyorum'' dedi. Nereye diye sormayın; kesin ganyan bayi görmüştür ve ufak bir kupon atacaktır. Geldiğinde de ''Nereye gittin?'' deme. Zaten oynamasına kızıyorsun bir de yalana teşvik edip vicdan azabı çektirme adama. Ki vereceği cevap dünden hazır: Şurada bir işim vardı.

KURAL -6

''Beni bu hafta nereye götüreceksin?'' diye sorma. At yarışı oynayan adam ekseriyetle plancı, programcı olmaz. Zaman zaman çeşitli incelikler yapmak adına seni kolundan tutup bir yerlere götürebilir; bunun dışında şuraya gidelim de gelir. Ona bırakırsan ''Hipodroma gidelim'' der. Eğer gitmek istemiyorsan gidilecek yeri sen tayin et. Çünkü ''Hipodrom'' dediğinde gelmezsen bu onu incitir ve at yarışı oynamasından duyduğun rahatsızlık aklına gelir. Böylece bir kez daha onu üzmüş olursun. Hem hipodromda ne var ki? Git, gör. Otur çayını iç, atları izle; bırak adam da kupon yapsın. Birlikte izleyin yarışları, azıcık sosyalleşin. Bak eskiden ne güzel hanımablalarımız vardı hipodromlarda. Nerede o eski günler.

KURAL -7


Eğer bütçesini sarsmadan atlara duyduğu aşk yüzünden ve sadece zevk almak için at yarışı oynuyorsa; ona katıl, ona destek ol. Beraber yarış izle, hipodroma git, çok ileriye gitmesine izin verme ama bırak yanında at yarışından bahsetsin. At yarışı oynayan arkadaşlarıyla telefonda özgürce konuşabilsin. Haydi şimdi sarılın bakalım.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar