Tay analizleri
Tay analizlerimize Bursa 2. Koşu ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. 

AYÇANAZ: Koşan anne kardeşleri henüz bir başarı gösteremese de Tamerinoğlu - Seklavi.37 eşleşmelerine baktığımızda Başkaynak ve Çakıralp'i görüyoruz. Bunlardan Başkaynak dokuzu kısa vade olmak üzere kum pistte on üç birinciliğe imza atmıştır. 

BOZDOĞAN KIZI: Anne kardeşleri arasında dikkat çeken bir tay olduğu söylenemez ve Bozdoğan - Bamka.3 eşleşmesinin de koşacak olan ilk tayı. 

DÜRDANEKIZ: Anne kardeşi Dikoğlu start aldığı otuz yarıştan sadece bir birincilik çıkarabilmiştir. Berksoy - Al-Işık birlikteliğinin ilk tayı.

ENDERGÜL: Annesi Temaşa, Kurtel Ekürisi adına start alan Balk ile tam kardeştir. Balk ise biri çimde ve beşi orta ve uzun mesafe kum pistte olmak üzere altı kere birinci olmuştur. 

ERAYŞE: Oğlum Ege ve Ertürk gibi iki kalite ismin anne kardeşi olan tay yüksek potansiyel taşıyor. Ertürk start aldığı ilk beş yarışın üçünü kazanmıştır ve bunlardan biri A3 Karacabey ve G1 Çanakkale Zaferi koşularıdır. Ardından sakatlanıp iki yıl ara vermiş ve bir daha toparlanamamıştır. Oğlum Ege ise G1 Niğbolu ve İstiklal Savaşı ikincilikleri ile G2 Kosova ikinciliğine sahiptir. 

EZİNEGELİNİ: Sardes, Cananım, Kuralsız ve Gülfem ile anneden kardeştir. İzbatur - Batyskaf ikilisinden alınan taylar ise Zabalam, Kobat ve Beratraftır. 

NURŞİNECE: Songüz ile tam ve Kartekin ile anneden kardeştir. Bu safkanların ortak özelliği ise kısa mesafede yarış kazanmış olmaları. 

UÇANSOY: Anne kardeşlerinden Kırnıç Mert İstanbul'da iki yarış kazanmıştır. Bu eşleşmenin ilk tayı ve kapalı bir kutu diyebiliriz. 

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.