En Son!

6/recent/ticker-posts

GİZLİ EKÜRİ AT YARIŞI TAHMİNLERİÇAĞAÇAR: İlk startında da favori olarak önerdiğim fakat o gün yarış mahaline giderken bir aksilik yaşayan safkan geçirdiği kaza sonrasında hafif bir sakatlık yaşayınca koşmamıştı. İdmanlarına aralıksız devam eden ve bu koşu için yeterli düzeyde olan tayın güçlü pedigrisi ile kazanması normal sonuç olacaktır. 

COPPERFIELD: Kısa mesafenin etkili isimlerinden biri olan safkan bu sezon Cihangir Koşusu'nda 1.34 gibi bir derece gerçekleştirerek dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başarmıştı. Fakat ardından katıldığı Erkek Tay Deneme Koşusu'ndan beklenilenin çok altında bir performansla yedincilikle ayrıldı. Elbette bunda en önemli etken seri rakiplerinin fazlalığından ötürü koşuyu ön gruba yakın takip etmesi oldu. Cihangir Koşusu'nu bekleyerek kazanmış olsa da önde tempo verdiği yarışlarda çok daha etkili olduğunu biliyoruz. Bugün de önde giden seri rakipleri var ve belki bekleyerek belki de direk numaraya çıkarak koşuya ağırlığını koyacaktır ancak ben böyle bir yarışta kısa ve orta mesafede birçok koşuya imzasını atan Pasifika'nın tam kardeşi olan ve aynı zamanda Çaldıran galibi olmakla beraber Yes Of Afrika gibi bir tayı veren Confidence ile de anne kardeşi olmasından dolayı temponun çok işine yarayacağını düşündüğüm Kupalım'ın sürpriz yapabileceğini düşünüyorum. 

KARKAMIŞ: Şahinter ile tam kardeş olan safkan dereceli işlerle bu koşuya hazırlanmasının yanı sıra idman pistinde de rakiplerine nazaran farklı bir görüntüye sahipti. Tayın ilgililerinin jokey tercihinin Şahinter ile çok iyi anlaşan Mehmet Kaya olmasının ve ayrıca kendisinin hazırlamasının da bir başka artı olduğu söylenebilir. 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar