İstanbul Tay Analizleri 3. Koşu
Düzenli olarak paylaşmaya gayret ettiğimiz tay analizlerimizde bugünkü durağımız İstanbul olacak. Program dahilinde iki adet tay yarışı bulunmakta. 

BABASELVER: Annesi Rozesin, Bursa'da son dönem iyi yarışlar yapan Aşıkbey'i veren Betül ile tam kardeştir. Bilgin ve Antepli ikilisinden koşan tek tay ise Kaşiftir. 

BOZDENİZ: İki kardeşi Özşehsuvar ve Lebriz toplamda elli yedi kere piste çıkmış ve yalnızca birer kez bitiriş çizgisini rakiplerinden önde geçebilmişlerdir. 

ÇAĞAÇAR: Sırkaya, Kralınadamı ve Bahabey ile anneden kardeş olan safkan bir Ayabakan temsilcisi olmasıyla ön plana çıkıyor. 

ETYOPYALI: İzmir'de başarılı yarışlarını izlediğimiz Sultanpelin ile anneden kardeştir. Bu eşleşmenin ilk tayı.

GALİÇYA: Germiyan ile tam Bessey ve Coşkunkız ile anneden kardeş olan safkanın hem çim hem de kum piste uyum sağlamasını bekliyoruz. 

GECE KUŞU: Tam kardeşi Eslemtay kısa süren yarış yaşamında hiç tabela yapamamıştır. Anne kardeşleri Öztunç ve Işıkhan uzun mesafede başarılı koşmaktaydı. 

GENÇTAHA: Annesi Müjdeer'in koşan ilk tayı. Müjdeer ise hiç koşmamış bir kısrak. Müjdeer'in koşan anne kardeşlerine baktığımızda ise Turboer ve Haberer göze çarpan safkanlar. 

ŞAHİNŞEVKET: Mesafe ve pist ayırt etmeksizin başarılı yarışları olan ve pistten birçok kez birincilikle ayrılan Yarışalan ile anneden kardeştir. Bugüne dek Bilgin - Albatur eşleşmelerinden alınan ve koşan dört safkandan ikisi Bulutreis ve Mertkal gibi milyonlar kulübüne giren isimlerdir. 


Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.