En Son

Post Top Ad

9 Ağustos 2019 Cuma

09 Ağustos Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

VANCOUVER: Son katıldığı sentetik koşuda Curtaralo'ya az farkla kaybeden safkan hemen akabinde katıldığı 2200 metre çim pist koşusundan birincilik çıkardı. En son olarak da Yılmazhan arkasından ikinci oldu. 1000 metrelik çalışmasındaki 1.03 rahatlık derecesiyle formunun devam ettiğini gösteren Vancouver bu defa bir de Gökhan Kocakaya'nın binmiş olmasıyla şansını kat kat artırmış durumda. 

VICTORY FLIGHT: Son zamanlarda yaptığı yarışlarla dikkatimi çekmeyi başaran Victory Flight, 1000 metrelik çalışmasındaki 1.02 rahat derecesiyle adeta geliyorum sinyalleri veriyor. Yarışın genel görünüşünün de hızlı gitmeye aday olduğunu göz önünde bulundurursak bugün sürpriz bir sonuç alabileceğini söyleyebiliriz. 

ALPHA KURT // SILVER ARROW: Alpha Kurt, katıldığı üst düzey yarışlarda aldığı derecelerle bugün banko ve de teklerim dışında kalanlar arasında ilk sıralarda tuttuğum atların başında geliyor. Silver Arrow da tıpkı Alpha Kurt gibi grup koşularda görmeye alıştığımız bir at. İç pistteki 1200 metrelik 1.14 ve de 400 metrelik 25-39 çok rahat galoplarıyla yeşil ışık yakıyor olması dikkate alınıp mutlaka yazılmalı.

ÇELEBİOĞLU: 1200 metre çimde çıktığı gibi bitirmeyi deneyen ama son metrelerde çok güçlü gelen rakibine karşı direnemeyen Çelebioğlu, bu defa mesafenin uzamış olması ve de jokeyinin tercih yapmasıyla ilk ayaktan risk almak isteyenlerce tek yazılabilir.

LATIKA // EL MASCELARO: İyi orjinli Latika her koşusunda bir öncekinden daha da iyi koşuyor olmasıyla benim favorim. Aslında ben daha da uzun mesafeler için not almıştım ama bugünkü rakipleri bu mesafede de geçebileceği türden atlar. İç pisttte yaptığı 1200 metrelik çalışmasındaki 1.14lük rahat derecesini de gözümüzün içine sokuyor. El Mascelaro da El Conquerador'la anadan kardeş olan bir at. Çalışmaları oldukça düzenli ve de sahipleri tarafından çok fazla sıkılmıyor. Halis Karataş da bir kez daha binmeyi seçmiş. Bu sebepten kuponlara girmesinde yarar var denilebilir. 

GURBET ATEŞİ // TUMBUL ÇİÇEĞİ: Grup yarışta Aynişan'a geçilen Gurbet Ateşi, bu defa Ankara'dan gelen namağlup Tumbulçiçeği'ne karşı savaş verecek. Bugüne kadarki yarışlarını alt alta topladığımız zaman rakibine göre biraz daha avantajlı görüyorum. Tumbul Çiçeği şimdiye kadar koştuğu üç yarışı da paralı galop yaparcasına kazandı. Bugün rakipleri biraz daha sert olsa da ön sıralardan şans verilmeyi hak ediyor. 

EZELİM // OĞLUM UTKU: Ezelim hem iyi orjinli hem de çok istikrarlı bir at. Üç yarışında da tabelaya girdi ve de ikisinde ikinci oldu. Oğlum Utku da ilk koşusunda yaptığı üçüncülükle beğenimi kazananlar arasında yer alıyordu. O gün koşuya biraz kamçı desteğiyle adapte olup hemen ilk üç arasındaki yerini aldı ve de sonlara kadar yerini korumasını bildi. Belki o günkü jokeyi Özcan olsaydı daha iyi yerde de bitirebilirdi. Bugün için değişen jokeyi ve de artan tecrübesiyle dikkat edilmelidir. 

ATEŞ HATTI: Her mesafenin atı olduğunu bize daha evvelinde de gösteren Ateş Hattı, son yarışında iki tane güçlü kısrakla koşup onların arkasından üçüncü oldu. Birinciyle arasında çok fark vardı ama bizim için o yarışı nazara alınmayacak kadar iyi atlar arasındaydı. Bugünkü rakipler daha dişine göre, üstelik üstünde de Gökhan Kocakaya var. Kilosu da 54 gibi uygun bir ağırlık. Mesafenin uzamasının  işine geleceğini de hesaba katarsak ikinci altılıyı son ayağa bırakmak en doğrusu olacaktır. 

Sihirli Kantarma'nın ayakta kalma mücadelesine destek olan herkese çok teşekkürler. Bol şans. 


Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI 

3.4.5.2.10.8
1 VANCOUVER BANKO
6.5.3.4
1.6 // 5
2 ÇELEBİOĞLU // 4.9.8
3.7.8.1.5.4

20.16 TL // 120.96 TL 

2. ALTILI 

2 ÇELEBİOĞLU // 4.9.8
3.7.8.1.5.4
7.1.3.5
1.2 // 3
7.5.1 // 9.8.3
2 ATEŞ HATTI BANKO

10.08 TL // 120.96 TL

1 yorum:

  1. Iyiki varsınız bazen gözden kaçırdığımız atları sizin sayesinde göz önünde bulunduruyoruz...Bu da bize yine kazanç sağlıyor tsk.

    YanıtlaSil

Post Top Ad

Sayfalar