14 Aralık İstanbul 2. Koşu Tay Analizleri

Daha önce orjin bilgilerine yer verdiğimiz safkanları anasayfadaki arama kutucuğundan aratarak bulabilirsiniz.

14 Aralık İstanbul 2. Koşu Tay Analizleri

BURUNDI: Annesi Next Star daha çok uzun mesafe koşularında start almış ve yarış kazanmış bir kısraktır ancak Always A Classic - Shining Steel eşleşmelerinden doğan taylara baktığımızda gözümüze HAVADİS takılıyor. Bu safkan toplam 38 kez start almış ve hepsi 1200-1500 metre arası kum pistte olmak üzere 10 yarış kazanmıştır. Bu eşleşmenin bir diğer ürünü olan Çift Okey ise 1900 ve 2100 metre çim pistte olmak üzere iki koşu galibidir.

ÇEBERTAY: Tam kardeşi TARGET PEKAN hiç start almamıştır. Ancak anneden kardeşi BESTEREK Kısa Vade koşularda tabela içerisinde yer almakla beraber 1200 metre çim pistte bir koşu kazanmıştır.

ENTERTAINMENT: TSAR ve OGHUZ ile anneden kardeştir. TSAR 24 kez start almış ve mesafe ayırt etmeden kum pistte kazanma başarısı göstererek 8 kez adını birincilik hanesine yazdırmıştır. OGHUZ ise bilindiği üzere halen koşmakta olup uzun mesafe çim koşularında etkili olmaktadır. Bu iki safkanın ortak özelliği ise tayın bugünkü jokeyi Saadettin Boyraz idaresinde yarış kazanmış olmaları.

HURRICANE HOLE: Safkanın bugüne dek koşan üç anne kardeşinden yalnızca EPOCA koşu (1800 -2000 metre çim)  kazanabilmiştir. Fakat bir DAI JIN tayı olduğu hesaba katılmadan karar vermek doğru olmaz. Ayrıca kısrak babası HAMAS başarılı aygır G1 Fatih Sultan Mehmet Koşusu birincisi AKINDAYIM'ı vermiştir. Bununla birlikte bir diğer tayı SOVIET WEAPON ise G3 Sait Akson galibi AKDENİZ ATEŞİ'ne annelik yapmıştır. Bu yüzden DAI JIN faktörü de göz önüne alınmalı.

KARA SABRİ: Annesi NEW SURAL, orta ve uzun mesafe kum koşularında iyi bir performans ortaya koyan taylar veren MISS SURAL ile tam kardeştir. MISS SURAL'ın verdiği taylar ise; YOL ARKADAŞIM, THREE BUDDIES, GÜNÜN ŞAMPİYONU, CHAMPS SURAL


KING FISH: MOTIVATOR'un tayları genel itibariyle uzun mesafeye daha yatkın oluyor. Annesi EVADING ise hiç koşmamış bir isim. Kısa mesafe performansını merakla bekliyoruz.POLKA: River Special'in Shining Steel'den olma ilk tayı Thunder Rıver kısa mesafede etkili olmakla beraber ikili dönemi çok iyi geçmişti. Bu safkan start aldığı ilk yedi koşunun dördünü kazanırken bu mücadelelerin ikisi Kısa Vade 6 yarıştı.

TIGER NEST: Orta ve uzun mesafe kum koşularına daha yatkın olan A2 Ege Derbisi galibi LAST EXIT ile anneden kardeştir.


WAR LORD: Süratli kısrak MISS ELENİ ile anneden kardeş olan safkanın baba kan hattı da süratli safkanlar veriyor.

CAT IN THE HAT: Yarış hayatının ilk koşusunu kazanan ve mesafe ayırt etmeden başarılı yarışlar yapmakla beraber G2 Kraliçe Elizabeth Koşusu galibi olan ES ES RUNNER ile tam kardeştir.Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.