Dün üzerinde durduğumuz üç attan BORANTAY birincilik ipinin göğüslerken EDERLEZİ ikinci oldu. Nadirbey ise üçüncülükte kaldı.

İZMİR YARIŞLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ATLAR

KAZANDI GÜRSOY (Arap): Derece olarak gruptan iyi olan safkan son startında öne düşüp bitirmek istedi ama başarılı olamadı. Startla birlikte liderliği alıp beyaz bayrak ayna yapmaya çalışacaktır.


ETKİSİZ KALDI DOST SALİM: Son koşusunda viraj dönüldüğünde en dış kulvardan yaptığı ataklarıyla ayna önünde rakiplerini yakalayan safkan foto finişte mağlup olarak burun farkıyla ikincilikte kaldı.

 GÜRSOY ve DOST SALİM YARIŞ VİDEOSU:


İKİNCİ OLDU GÜRSOY (İngiliz): Aradan sonra start aldığı son koşusunda süratli rakiplerinin numarayı kapması ve temponun da istediği gibi seyretmemesiyle dördüncülükte kaldı. Bugün nefes açmış olması ve denk rakiplerinin arasında şanslı olabileceğini düşünüyoruz.
50 metre Geç Çıktı AKASYA: Start aldığı son koşusunda virajı en geri dönen ve iç kulvar kapanınca en dışa çıkmak zorundan kalan kısrak bu esnada rakiplerine nazaran büyük ölçüde mesafe kaybetti. Ataklarına buradan devam ederek güçlü gelmesine rağmen üçüncülüğü kurtarabildi.

FOTO FİNİŞ ÖNÜNDE KAYBETTİ SARIOĞLU: Roman Empire gibi kaliteli bir isim ile anne kardeşi olan safkan orta ve uzun mesafe yarışlarında etkili olabilecek bir potansiyel taşıyor. Furkan Yüksel'in tek yarış için gelmiş olması da ayrıca ilgimizi çekti. Son startında yarışın başından sonuna dek ikincilikte olan safkanın artan yarış tecrübesiyle bugün farklı bir performans sergilemesi muhtemel.
7