13 Haziran Selim Pusat İzmir At Yarışı Tahminleri
Kaviyolu daha önce hiç start almamış bir anne fakat anneden kardeşi Biga İzmir'de iki yarışta start alıp ikisinden de galibiyet ile ayrılan fakat daha sonra koşmayan bir isim. Anne kan hattı böyle İzmir'e yatkın olan safkan Glabellae'nın kardeşleri ise Vantablack, Gökçe Gelin ve Succes. Succes yarış hayatına İstanbul'da iyi başlayan fakat sonrasında İnönü yarışı ile sıkıntıları başlayan bir safkan. Vantablack ise Adana'da yarış hayatına başlayıp Ankara'da bir Kv 6 kazanıp İçişleri Bakanlığı A3 ikincisi olmuş bir isim ben safkanda potansiyel görüyorum ve bu kan hattı ile grupta söz sahibi olacağını düşünüyorum.

Serpinti daha önce ekmeğini çok yediğimiz isim, İstanbul yarışı ile oralara henüz performans olarak gelemediğini gösterip kendi çöplüğüne döndü yarışta baya söz sahibi olacaktır zira safkan zaten çok kaliteli ve 400'ü 23 yapan galoplari da kaliteyi gösteriyor. Fakat You Never Know, Prenses Sabrina, Steel Claw öne düşmeyi seven safkanlar özellikle Serpinti önde çok yorulacak olduğundan bu yarış içerisinde en iyi sprinte sahip olduğunu düşündüğüm Reflex'e şans verilmesi taraftarıyım.


ArtisEmre çim pistte başarılı yarışlarının hepsi kısa mesafeli yarışlar ve 1400 üzeri galibiyeti yok. Kalitesi ile yıllardır beklenen yarışları yapamayan safkanın en büyük dezavantajı da yarış seçimleri oldu desek yeridir. Artis Emre'nin anne kardeşlerinin Bürebey ve Harzemşahlı olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Artis Emre bu gruba hakim olacak bir güce sahip ve son yarışında da gösterdi ki ben çok da uzun mesafe istemiyorum diyor. Safkanın bu mesafede tekrar yarış bulmasının avantajını değerlendireceğini düşünüyorum zira kazandığı yarış sonrası 400'ü 27 ve 800'ü 55 rahat galobu ile formunu koruyup ne kadar hazır olduğunun sinyallerini veriyor. Günün bankosu olarak öneriyorum.

NORMAL ALTILIM

1.3.5
6.10.3.4
1.3.4.5.6.2
3.2
3.5.1
5-ARTİSTEMRE

ALTILIM

1.3.5.6
6.10.3.4.7
1.3.4.5.6.2
3.2.4
3.5.1.4
5-ARTİSTEMRE

98.5 TL Yorum Gönderme

0 Yorumlar