28 Kasım Takip Listemizdeki AtlarDün ilk kez yaptığımız paylaşımlar neticesinde dikkat etmenizi tavsiye ettiğimiz YİĞİTSOY isimli safkan kazanırken GRAYEMPİRE isimli tay ikinci oldu. Adana'da ise DİLŞEKER ikinci olurken %4 AGF 12.25 ganyanlı SEFİRE SULTAN ikinciliği baş farkıyla kaybederken birinci olan safkanın bir buçuk boy gerisinde koşuyu üçüncü olarak tamamladı.


BURSA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN SAFKANLAR


ATİKKIZ: Bursa'da yağmur olması ve pistin de ıslak olacağı göz önüne alınırsa bu kısrağa dikkat çekmemek olmaz. Islak pistte büyük bir sürprize imza attığı koşusunu hatırlatma gereği duyduk.

BAŞYAZAR: Yarış yaşamı sınıra yakın olan safkanı mercek altına aldık. Grubun en iyi derecesine sahip isim. Son koşusunda düzlüğe kadar tabela rahat geldi ancak temposu düştü. Safkanın ilgilileri tabelanın iyi basamakları için mücadele edecektir bu yüzden en kötü ihtimalle yedili plasede değerlendirilebilir.MATALON: Son startında yarışı ön grubun hemen arkasında takip eden ve iç kulvardan yaptığı ataklarla viraj üzerinde bir ara liderliği alan safkan yarışın tüm yükünü çeken rakibi KIZIL KOURGAN'a aynada mağlup oldu. Bu safkanın daha önce de Ankara'da bu şekilde iç kulvardan yürüyüp dışındaki rakibine geçildiği bir koşusunu daha hatırlıyoruz. Bize eğer dışından bir rakip gelirse safkan ikili mücadelede kazanamıyor izlenimi verdi. Bugün aprantisinin aynı sabırla bekleyip dış kulvarı tercih edeceğini düşünüyoruz.

KAZANDI TRANSİT:  Orjin olarak umut vaat eden tayın aradan sonra ilk koşusu olacak. Bu tayın daha önceki yarışını izlediğimizde sizlere hatırlatma gereği duyduk. O gün start çıkışında sağlı sollu tampon yiyen tayın performansının olumsuz yönde etkilendiğini düşünmekle beraber düzlükteki görüntüsü hoşumuza gitti. İşin ehli bir ekibin elinde hazırlanıyor olmasıyla dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.


ETKİSİZ KALDI DİAMOND GIRL: Başarılı aygır SCARFACE ile anneden kardeş olan tayın kazandığı ilk koşu kum pistte. Çimde de iyi koşan tayın son koşu performansını çok beğendik. Bu koşusunda Ankara'nın başarılı taylarıyla mücadele etti ve son metrelere kadar mücadelenin içerisindeydi.


TABELAYA YAKIN BİTİRDİ GÖZALAN: Son startında viraj dönülürken lider olan rakibinin yaklaşık 8-10 boy gerisinde olsan safkan iç kulvardan dış kulvara açılana dek mesafe kaybetmesinin yanı sıra buradan daha güçlü ataklar yaptığını gözlemledik. O güne nazaran 6 kilo daha avantajlı koşacak olup dikkatimizi çekti.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar