En Son

Post Top Ad

10 Haziran 2019 Pazartesi

10 Haziran Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri


Daha evvelinde sürpriz yapıp kazandığı gün iki atta yazdığım Şahinşevket artık eski formunda. Ondan sonraki koşusunu da baş farkıyla kaybetmişti. Bugünkü rakipler de geçebileceği türden. İstanbul sentetik pistindeki son çalışmasındaki 27 - 54 rahat derecesiyle de iyi durumda olduğunu göstermesiyle tek yazılabilir. 

Bugün tam da mesafesinde koşacak olan Özdoğa, uzunda koştuğu üç yarışta da başarılı olarak bu mesafeleri çok sevdiğini gösterdi. Kısa mesafedeki son koşusunun sonrasında yaptığı 27 - 1.10 - 1.25 hafif rahat derecesi de çok iyi olan safkanın Mehmet Kaya'yla kazanacağına inanıyorum.İkide iki yapan Babamedet bugün üçüncü birinciliği için koşacak ama hem kendisinden derece olarak daha iyi hem de bugün 5 kilo daha hafif rakibi Ulubeyi de var. Bu sebepten ben bu iki atı yazıp rahat bir yarış izlemeyi planlıyorum.

Lady Lion, Avrupa Birliği Bakanlığı koşusuna favori girmiş ama beşinci olmuştu. Sonra da Bursa'da üçüncülük almıştı. Bu defa bana kalırsa bugün birkaç yarış kazanacak olan Mehmet Kaya binmiş. Grup da tam dengi. Daha evvelinde Baby Azra'nın orjinine baktığımda uzunda daha iyi koşacağını düşünmüştüm. Bugünkü koşullar tam da onun istediği gibi duruyor. Ben küçük kuponların bu iki atla geçilebileceğine inanıyorum.

Haskaya ve de Dortmund ikilisi bu grupta en ön sıradan tuttuğum iki at ama ben Peri Lina'nın anadan kardeşi Silk Road'ın son ikinciliğini izledikten sonra onun da sürprizi yapabileceğine ikna olmuş durumdayım. Bu sebepten de üç atla bu ayaktan çıkabiliriz. 

Ara vererek koşan Eser'in bu koşu için yaptığı çalışmalarındaki derecelerini beğendim. Eğer ki bugün Adilabi gibi hızlı giden bir at olmasa hiç korkmadan banko yazardım. Yine de her şeye rağmen Gazi'nin en şanslı atı Yamanlarbeyi'ni kapan ve de çok moralli olan Mustafa Çiçek'le kazanabileceğini düşünüyorum.

İstanbul'daki ilk üç yarışında da iyi koşarak iki defa ikinci ve de bir defa üçüncü olan Monaco sonrasında 7 ay koşmadı. Bursa'ya gelen safkan burada bir defa çimde bir defa da kumda koştu ve de ikinci denemesinde çimde üçüncü oldu. Bu kez Bursa'nın en iyi jokeylerinden Kadir Tokaçoğlu'nun da binmesiyle artık kazanıp maidenden çıkabileceğine inanıyor ve de tek olarak öneriyorum. 

Sihirli Kantarma'ya destek vermeyi unutmayan herkese teşekkürler. Bol şans. 


Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3 ŞAHİNŞEVKET // 4.1.6
4 ÖZDOĞA BANKO
1.3
7.5.6.4.3.10.1.2.8.9
4.1.2.10.9.12
1.2 // 6.7

16.8 TL // 134.4 TL 

2. ALTILI

7.5.6.4.3.10.1.2.8.9
4.1.2.10.9.12
1.2 // 6.7
1.4.2
5 ESER BANKO
3 MONACO // 7.12

25.2 TL // 151.2 TL 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Sayfalar