En Son!

6/recent/ticker-posts

27 Kasım Takip Listemizdeki AtlarSitemize yeni eklediğimiz içeriğimizle artık sizleri bir zahmetten daha kurtarıyoruz. Son yarışlarında sıkıntı yaşayan safkanları tespit edip yarış videolarını ekliyoruz. İzleyip nihai kararı vermek sizlere kalmış.


ADANA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN SAFKANLAR

HANOĞLU: Son koşusunda yedi boy geç çıkan safkan daha sonra toparlanmakta güçlük çekince koşuyu altıncı olarak bitirdi. Derece olarak kötü olmayan safkanın yarış videosunu izleyerek kararınızı verebilirsiniz.


BERRAK: Ahmet Çelik'in tepki çektiği bu yarışı hatırlamayan yarış sever dostumuz yoktur ancak biz izlemeyen, bilmeyenler için ekledik. Safkan iki kez dışa açılınca startta beş boy oyalanan BERATBEY'e boyun eğerek az farkla koşudan ikinci olarak ayrılmıştı.

SEFİRE SULTAN: Yarış hayatının ilk startında küçük aksilikler yaşadığını düşündüğümüz ve üzerine fazla gidilmeyen safkan virajı en geri dönmesine rağmen düzlükte jokeyinin hafif teşvikleri ile foto finiş çizgisini diri bir şekilde geçti. Ardından geri çekilen tay başarılı olmasını beklediğimiz kum pistte start alacak.

DİLŞEKER: Son yarışında iç kulvardan yürüyen safkan dışarıda birbiriyle mücadele eden safkanlardan uzak durarak koşuyu kazanmak istedi ama rakibinin yanına yanaşarak ikili mücadeleye girişmesiyle boyun eğdi.

İZMİR DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN SAFKANLAR

FLUSH ROYAL: Son koşusunda İzmir çimindeki olumsuz şartlardan etkilendiğini düşündüğümüz tay startla birlikte aksiyonlarında bu durumu belli etti. Piste tutunmakta güçlük çektiği her halinden belli olan tay özellikle viraj bölümlerinde dışa açıldı. Düzlüğe çıkıldığında ise aprantisi fazla zorlamadı ve yarışı sonuncu bitirdi.


KAZANDI YİĞİTSOY: Son koşusunda virajın dönülmesiyle öne düşen safkan aprantisinin iç bariyere yaslanmayı tercih etmesiyle kazanabileceği koşuda ikinci olmuştu.


GRAY EMPIRE: Şampiyon Graystorm ile anneden kardeş olan tay ilk startında biraz geç başlamakla beraber yarışa adaptasyon konusunda da sıkıntılar yaşadı. Düzlüğe çıkılana dek tayını zorlamayan Ahmet Çelik viraj dönüldüğünde biraz gücünü görmek için teşviklere başladı ve cevap aldı. Muhtemelen o gün bazı sıkıntılar yaşadı ve bu yüzden geri alındı.BOMBA: Son koşusunda start çıkışında jokeyi düşme tehlikesi yaşayan safkan daha sonra toparlayarak ön gruba geldi. Bir müddet ön grupta koştuktan sonra liderliği aldı fakat ancak düzlüğe kadar taşıyabildi. Bir ara beşinciliğe düşse de jokeyi mücadeleden vazgeçmedi ve üçüncülüğü kurtardı.

BERKİ HATIF: Son koşusunda yarışa biraz geç adapte olan safkan viraja kadar koşuyu gerilerde takip etti. Sekizinci olarak virajı dönerken biraz dışa açıldı ve ataklarına buradan devam etti. Güçlü bir sprint ile dördüncülükte kaldı.
Yorum Gönderme

0 Yorumlar