Dünyanın En Küçük Atı Thumbelina


Sizi dünyanın en küçük atı Thumbelina ile tanıştıralım dedik. Onun hakkında bilmediklerinizi okurken eğleneceksiniz.1-) Thumbelina 1 Mayıs 2001'de dünyaya gözlerini açtı. Ne kadar masum değil mi?


2-) Saint Louis Missouri'deki Goose Creek Çiftliği'nde yaşayan Thumbelina'ya Paul, Kay, Mchael Goessling tarafından bakılıyor.


3-) Sahibi ve bakıcısı olan Michael Goessling Thumbelina'yı oyun arkadaşlarıyla tanıştırıyor :D

4-) 44 cm boyu ve 26 kg ağırlığıyla bir dünya rekoruna imza atan Thumbelina'nın kendine olan güveni görenleri şaşırtıyor.

5-) Aslında Thumbelina'nın gözünden bakınca dünya bir devler ülkesinden farksız.6 -) Onu sakın küçümsemeyin çünkü çok kızıyor. Bugüne bugün o bir dünya rekortmeni.7-) Thumbelina cüce olduğu için (aman duymasın) yürüme zorluğu çekiyor. Sırf bu yüzden ilgilileri ona özel ayakkabılar yaptırmış. Böylece diğer minik dostlarıyla çimlerde özgürce koşabiliyor.

8-) Oldukça hayır sever olan Thumbelina ABD'de hastane hastane dolaşıp çocuklara moral depoluyor. Teşekkürler Thumbelina iyi ki varsın.

9-) Ne diyelim o at ailesinin en minik canlısı ve çok tatlı. Uzun ömürlü olsun. Bu şirin şeyi canlı  görmek isteyenler için bir de video ekledik.
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.